No koka materiāliem būvētu namiņu grūti izkonkurēt – dabiskais pieskāriens un mājīguma noskaņa, ko piešķir koks, ir neaizstājams, tāpēc guļbaļķi iemantojuši ievērojamu uzticību.

Lai arī lielākoties ar guļbaļķu būvēm asociējam pirtis, tā nebūt nav vienīgā opcija būvniecībā. Guļbaļķu mājiņas tiek uzskatītas par dzīvošanai labvēlīgākajām, jo, atšķirībā no akmens vai citiem materiāliem, materiāls ''elpo'', turklāt caur koku attīrās gaiss. Koks vienmēr priecēs ar patīkamu aromātu un veselīgo vidi, un to der ņemt vērā gan pirts, gan dzīvojamās mājas būvniecībā.

Aplūkojot tik daudzos veiksmīgi īstenotos piemērus ar guļbaļķu mājiņām, skaidrs, ka tai nav jābūt pirtij vai būdiņai kokos, jo ļoti labi izskatās arī lielākas dzīvojamās mājas, nelielas piebūves un šķūnīša vai noliktavas tipa būves.

Skaidrs, ka guļbaļķu apdare prasa pieskaņotu apkārtni un starp pilsētas bulvāriem šāda būve nepavisam labi neizskatīsies, bet laukos neko piemērotāku, šķiet, neatrast. Nebūt nav tā, ka guļbaļķu mājiņai jābūt oranžai vai dzeltenai, arvien biežāk tiek meklētas alternatīvas, lai māja neizskatītos pēc pirts.

Mūsdienīgākajās interpretācijās guļbaļķi veiksmīgi izmantoti arī mājām ar taisnajiem jumtiem, lielākiem savrupnamiem ar lielajiem logiem, un arī šādā variācijā būve izskatās iedvesmojoši. Savukārt mazie guļbaļķu namiņi meža ielokos atkal un atkal pierādījuši, ka tik tuvu dabai neviens cits materiāls tik labi neizskatītos mājas būvniecībā.

Ja esi iekārojis pēc līdzīga namiņa un plāno ko līdzīgu būvēt, noderīgus padomus par šo tēmu atradīsi šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!