Futūristiska māja Lietuvā, ko vietējie dēvē par citplanētiešu mājokli
Foto: DELFI

Lietuvas pilsētā Raseiņi atrodas kāda interesanta izskata māja, ko vietējie iesaukuši par citplanētiešu namiņu. Māja ar savu interesanto izskatu piesaista ne vien vietējos iedzīvotājus, bet arī pilsētas viesus un par to zina visa pilsēta.

Mājoklis tik tiešām ir visai neparastas arhitektūras – tai saglabātas betona pelēkās sienas, sānu logi ir apaļi, bet uz jumta redzamas četras ventilācijas šahtas. Dzīvojamo māju rajonā tā ir vienīgā šāda izskata modernā celtne, tai apkārt esošās kaimiņu mājas ieturētas klasiskā dzīvojamo māju stilā. "Cilvēkiem vajag to, ko tiem vajag: man vajag ziedus, bet kādam īpašu māju," portālam "Delfi.lt" stāsta Raseiņu iedzīvotājs.

Jaunākie pilsētas iedzīvotāji šo celtni iesaukuši par citplanētiešu māju, jo tā ir pietiekami neparasta, izskatās gluži kā no nekurienes vidus un rodas iespaids, ka arī tās iemītnieki nav no šīs pasaules. Mājas īpašnieks ir kāds vietējais uzņēmējs un viņš ar arhitektu vienojies, ka tai ir jābūt funkcionālai, nevis ārkārtīgi skaistai. Līdz ar to rezultāts ir pietiekami futūristisks, lai katram garāmgājējam par to būtu viedoklis.

Pats īpašnieks pastāstījis, ka mājas celšana aizņēmusi aptuveni divus gadus.

Tags

Lietuva

Comment Form