Romantikas iemiesojums 24 kvadrātmetros – omulīgs namiņš Kolkas pusē
Foto: Privātais arhīvs

Latvija ir skaistām mājām bagāta, par to nav šaubu. To pierāda arī šis, salīdzinoši nesen uzceltais namiņš, kas uzrunā ar gādīgo saimnieku radīto noskaņu. Lauku mājas teritorija, kur savu bērnību pavadīja nama saimniece, nu tiek dalīta ar visiem, lai arī citi var izbaudīt jūras svaigo gaisu un dabas klātbūtni.

''Šī man ir īpaša vieta. Uzceļot šo namiņu, te ir ielikta daļa manis. Šī ir vējaina, bet mierīga vieta. Labākā vieta, kur paslēpties un būt vienam ar otru un kur izbaudīt laimības mirkļus,'' stāsta nama saimniece Baiba Ernštreite.

No skices līdz gala rezultātam

Baiba atklāj, ka sākotnēji ideja par namiņa būvniecību radusies vīram, bet viņa uzreiz nav atzinusi ideju. Kādā rudens vakarā vīrs parādījis iespējamās mājiņas skici, kā tas varētu izskatīties, un domas mainījušās. ''Tajā brīdī es sāku prātot, cik jauki būtu, ja mēs varētu iekārtot savu stūrīti laukos, jo, Ventspilī dzīvojot, šīs sajūtas tomēr pietrūkst. Kolka ir mana bērnība, tāpēc jo īpaši šo vietu izjūtu vasarā."

Saimniece atklāj, ka omulīgais namiņš uzcelts vecmāmiņas mājas ''Mežmaļi'' teritorijā. Mājiņas pieskatīšanu ikdienā uzņēmusies mamma, kas dzīvo Kolkā, jo paši ikdienā uzturās Ventspilī, taču brīvdienas gan lielākoties tiek pavadītas tieši Kolkā, it īpaši jau vasaras laikā. Vietā, kur tagad rotājas skaistais namiņš, kādreiz auguši vien kārkli un sēnes, turklāt šis ir tālākais stūris no mājas, taču nu vietai piešķirta jauna elpa.

Pirmais pirkums namiņa iekārtošanā esot bijušas divas sienas lampas, kas arī kalpojušas par vadmotīvu pārējās noskaņas izveidē.

Mājiņa ir 24 m2 liela vai maza – kā nu kuram labpatīk to raksturot. Šāda platība un mājas izmērs izvēlēts tīri praktisku apsvērumu dēļ – lai nebūtu jāveic neskaitāmi saskaņojumi un būvprojekti. Neskatoties uz šaurību, vietas pietiek visam. Ir guļamzona, mazs virtuves stūrītis ar visu nepieciešamo, lai šeit varētu dzīvot kaut mēnesi. Protams, ir arī atsevišķa vannasistaba ar dušu. Apzināti šeit nav iekārtots stūrītis ar TV, jo saimnieki vēlējušies, lai viesi šeit izbaudītu viens otru, dabu apkārt un lauku noskaņu, kas varbūt tik ļoti iztrūkst ikdienas straujajā dzīves ritmā.

Romantikas iemiesojums 24 kvadrātmetros – omulīgs namiņš Kolkas pusē
Foto: Privātais arhīvs

Saimniece atzīst, ka ērti šeit dzīvoties ir diviem cilvēkiem, un tāda arī bija pamatdoma mājas izbūvē un iekārtošanā. Bez bērniem, bez ikdienas rūpēm un steigas. Protams, ja ir vēlme vai vajadzība, vietu var atrast arī papildu gultām.

Mājiņa lielākoties ir paredzēta dzīvošanai vasaras mēnešos, bet tā aprīkota ar diviem elektriskajiem radiatoriem, lai maksimāli ilgāk šeit varētu uzturēties. Šī mazajam viesu namiņam ir pirmā vasara, tāpēc pilnībā spriest par komfortu arī vēlākos mēnešos varēs pēc dažiem mēnešiem.

Romantiskais šiks

Mājas plānošanas darbos un arī iekārtošanā virsroku ņēmusi pati Baiba. Visas idejas bijušas viņas, savukārt vīrs bijis darbu darītājs un ideju īstenotājs. Tā kā pašai ļoti tuvs ir ''vintage'' stils, vēlējusies radīt vieglu, romantisku noskaņu, kas arī veiksmīgi panākts ar gaišajām mēbelēm un pasteļtoņiem. Interesanti, ka pirmais pirkums esot bijušas divas sienas lampas, kas arī kalpojušas par vadmotīvu visa pārējā iekārtojuma izveidē. Abi jau sākotnēji zinājuši, ka nevēlas klasisku kempinga mājiņu ar izsistiem dēļu griestiem un divstāvu koka gultām, bet gan kaut ko īpašu. Un tieši tāds ir arī gala rezultāts – šarmants namiņš ar baltām mēbelēm, svecēm, mežģīnēm un svaigi pļautas zāles smaržu.

Pati saimniece brīvdienu namiņu raksturo kā vietu, kur aizbēgt no trauksmainās ikdienas un cilvēkiem. ''Tā ir vieta, kur pavadīt laiku vienam ar savām domām vai ar mīļoto cilvēku divatā, vienlaikus atrodoties norobežoti no pārējās pasaules, bet dzīvojot ar visām ērtībām. Apkārt ir varena dabas dažādība: mežs, pļava, šalcoša jūra un pāri visam – nerimstošs miers un klusums. Pašiem sava miera osta.'' Nevar nepiekrist saimnieces sacītajam, vien jāpiebilst, ka namiņš var būt lepns ar iekārtojumu, jo vienkāršība, tīro krāsu izmantojums, saskaņotība un miers, kas panākts ar iekārtojumu, noteikti ir pievienotā vērtība šai brīvdienu mājai. Lai namiņā dzīvo romantiski dzīves baudītāji!

Foto no namiņa:

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Brīvdienu māja Lasāmgabali
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form