Guļbaļķu būves: iedvesmojoši pašmāju stāsti un svarīgi priekšnoteikumi to celtniecībā

Guļbaļķu būves: iedvesmojoši pašmāju stāsti un svarīgi priekšnoteikumi to celtniecībā
Foto: Privātais arhīvs

Mūsdienās daudzi cilvēki izvēlas atgriezties pie pārbaudītām vērtībām, būvējot guļbaļķu namus dažādos izmēros. Šajā stāstu kolekcijā aicinām doties virtuālā tūrē pa dažādām burvīgām guļbaļķu mājām Latvijā, kā arī noskaidrot, kādi ir galvenie principi, kurus jāņem vērā, tās ceļot.

Kā lieliski guļbaļķu nama paraugu var minēt dzīvojamo māju Jūrmalā, Dzintaros – tā ir 205 m2 plaša būve, kura izceļas zaļajā apkārtnē, taču gan apdare, gan koka logi harmoniski iekļaujas vidē. Arī interjerā turpinās pārdomātā koka klātbūtne – durvis, grīda, sijas, sienu apdare, kāpnes un mēbeles saskaņotas tā, ka nevienam nerodas jautājumi – saimniekiem koks ir lielā vērtē. Plašāk lasi šeit.

Taču skaisto guļbūvju būvniecībā jāievēro un jāzina dažādi principi, piemēram, cik augstas tās ierasts celt, kas pasargā koka sienas no saules un mitruma, kā ievilkt ūdensvadu un elektrību otrajā stāvā u.c. Visizplatītākā kļūda guļbūves celtniecība ir tā, ka netiek ievērota koka sēšanās tiesa. Koks žūstot raujas, samazinās stāva augstums, piemēram, ja stāva augstums ir trīs metri, tad pēc izžūšanas nosēžas līdz 2,8 metriem. Plašāk par citiem svarīgiem jautājumiem guļbūvju celtniecībā uzzini te.

Turpinājumā iepazīsties ar iedvesmojošiem un skaistiem stāstiem, apskati guļbūvju fotogrāfijas, kā arī uzzini, kādi ir to celtniecības un ilgstošas kalpošanas pamatnoteikumi.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka