Foto: Privātais arhīvs
Mūsdienās daudzi cilvēki izvēlas atgriezties pie pārbaudītām vērtībām, būvējot guļbaļķu namus dažādos izmēros. Šajā stāstu kolekcijā aicinām doties virtuālā tūrē pa dažādām burvīgām guļbaļķu mājām Latvijā, kā arī noskaidrot, kādi ir galvenie principi, kurus jāņem vērā, tās ceļot.

Kā lieliski guļbaļķu nama paraugu var minēt dzīvojamo māju Jūrmalā, Dzintaros – tā ir 205 m2 plaša būve, kura izceļas zaļajā apkārtnē, taču gan apdare, gan koka logi harmoniski iekļaujas vidē. Arī interjerā turpinās pārdomātā koka klātbūtne – durvis, grīda, sijas, sienu apdare, kāpnes un mēbeles saskaņotas tā, ka nevienam nerodas jautājumi – saimniekiem koks ir lielā vērtē. Plašāk lasi šeit.

Taču skaisto guļbūvju būvniecībā jāievēro un jāzina dažādi principi, piemēram, cik augstas tās ierasts celt, kas pasargā koka sienas no saules un mitruma, kā ievilkt ūdensvadu un elektrību otrajā stāvā u.c. Visizplatītākā kļūda guļbūves celtniecība ir tā, ka netiek ievērota koka sēšanās tiesa. Koks žūstot raujas, samazinās stāva augstums, piemēram, ja stāva augstums ir trīs metri, tad pēc izžūšanas nosēžas līdz 2,8 metriem. Plašāk par citiem svarīgiem jautājumiem guļbūvju celtniecībā uzzini te.

Turpinājumā iepazīsties ar iedvesmojošiem un skaistiem stāstiem, apskati guļbūvju fotogrāfijas, kā arī uzzini, kādi ir to celtniecības un ilgstošas kalpošanas pamatnoteikumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!