Kā pareizi izveidot dēļu žogu
Foto: stock.xchng

Izmantojot standarta materiālus, ap savu māju iespējams bez īpašām iemaņām izveidot 1,5 m augstu žogu. Žoga izgatavošanai parasti izvēlas zaļu vai brūnu impregnēto ēvelēta skujkoka kokmateriālu.

Nepieciešamie rīki:

- Zāģis;

- Lāpsta;

- Lielā ota.

Nepieciešamie materiāli:

- 100×100 stabi (2 gab.) vienam posmam,

- 44×95 nesošās horizontālās brusas (2 gab.),

- 16×95 rievotie žoga dēļi (apm.17 gab.),

- Cinkotie leņķa būvkalumi (4 gab.),

- Skrūves (apm. 72 gab.),

- Bituma mastika,

- Cements un grants.

Sagatavošanās darbi

Koka stabiem tiek izmantoti 2,40 m gari 100×100 ēvelēta kokmateriāla gabali. Stabu galus, kurus paredzēts ierakt zemē, apmēram 90 cm platā joslā jāapstrāda ar bituma mastiku, kas pasargā kokmateriālu no kaitīgās zemes mitruma iedarbības.

2. Stabu ierakšana

Stabu izvietošanai jāizrok 90 cm dziļas bedrītes, kuras jānolīmeņo, jābetonē un jānoblietē zeme ap to pēc stabiņa ierakšanas. Līdz pilnīgai betona sacietēšanai jānogaida 5 dienas.

3. Nesošās horizontālās instrukcijas

Kad betons sacietējis, pie stabiņiem apmēram 1,1 m augstumā piestiprina horizontālas nesošās brusas. Stiprinājumam tiek izmantoti cinkotie leņķveida būvkalumi, kā arī cinkotās koka skrūves.

4. Dēļu apdare

Žoga dēļus ar rievoto profilu un sānu malu noapaļojumu R5, kuru standarta garums ir 1,5 m ar cinkotajām/anodētajām skrūvēm piestiprina horizontālajām nesošajām brusām, rievoto pusi pavēršot ielas virzienā.

Sagatavotā informācija ietver ieteikumus un vadlīnijas. Sīkāku informāciju skatiet ražotāju lietošanas instrukcijās un mājas lapās. AS RAUTAKESKO neuzņemas atbildību par nepareizu materiālu un instrumentu lietošanu. Informācija sagatavota kopā ar StoraEnso.

Comment Form