Biežāk sastopamās problēmas un to novēršana trauku mazgājamai mašīnai
Foto: PantherMedia/Scanpix

Trauku mazgājamā mašīna ir neatsverams palīgs mājas darbos, taču, izmantojot arī gudro ierīci, nereti nākas saskarties ar dažām problēmām, piemēram, nespodrām glāzēm, nenomazgātiem šķīvjiem un ūdens paliekām. Šo un citu problēmu novēršanai vari ņemt vērā goodhousekeeping.com ieteikumus.

Ēdiena paliekas uz traukiem

Ja gadījies no trauku mazgājamās mašīnas tīru šķīvju vietā izņemt nedaudz aplipušus un ar ēdiena paliekām, tad pie vainas var būt aizsērējušie filtri. Var gadīties, ka arī pati trauku mašīna no iekšpuses ir kļuvusi netīra, tāpēc nosēdumi nonāk uz traukiem. Lai tā nenotiktu, apskati un iztīri filtru, ja nepieciešams, un ar mitru lupatu izslauki trauku mazgājamo mašīnu, lai nekur nebūtu netīrumu nosēdumi. Šādu problēmu var radīt arī pārāk netīru trauku ievietošana ierīcē. Ja trauks ir ļoti netīrs, iepriekš noskalo to zem tekoša ūdens, bet noteikti neliec traukus, kas aplipuši ar salātiem vai zaļumiem, jo tie rada aizsērējumu filtros. Atceries – netīrākos traukus vienmēr novieto trauku mašīnas vidusdaļā, bet tīrākos gar malām.

Nespodras glāzes

Iemesls, kāpēc glāzes pēc mazgāšanas trauku mašīnā ir nespodras, var būt gan ciets ūdens, gan nepieciešamība pēc skalošanas līdzekļa. Lai arī ar rokām glāzes nemaz nevar nomazgāt tik spožas, kā to paveic trauku mašīna, gala rezultātu ietekmē ierīces sagatavotība. Ja ūdens ir ciets, izmanto ūdens mīkstinātāju, bet speciālā tvertnē vienmēr jābūt skalošanas līdzeklim, kas glāzes padarīs spožākas.

Slapji trauki

Pēc trauku mazgājamās mašīnas izmantošanas noteikti nevajadzētu būt tā, ka izmazgātie trauki ir slapji. Ja tomēr tā ir gadījies, tas liecina vien par nepareizu trauku novietojumu ierīcē. Katrs nodalījums ir paredzēts saviem traukiem, tāpēc glāzes novieto tā, lai ūdenim nebūtu kur uzkrāties, tāpat arī citus traukus ar padziļinājumiem izkārto slīpi.

Nepatīkams aromāts

Ja trauki pēc mazgāšanas ir uzsūkuši nepatīkamu aromātu, tas nozīmē vien to, ka trauku mazgājamā mašīnā ir kādi aizsērējumi un tiem nevajadzētu būt. Pārbaudi vai visi filtri ir tīri, vai sāls ir iebērts pietiekamā daudzumā, vai noteka nav aizsērējusi, bet aromāta neitralizēšanai vari izmantot speciālus līdzekļus šādiem nolūkiem, ar atsvaidzinošu smaržu.

Netīri galda piederumi

Iemesls tam, kāpēc galda piederumi var būt netīri, visticamāk ir nepareizs novietojums. Dakšas un karotes vienmēr speciālajā nodalījumā ir jāliek vērstus uz augšpusi, bet nažus otrādi, lai nejauši nesavainotos un asmens nekļūtu truls.

Tags

Dienas padoms Trauku mazgājamā mašīna

Comment Form