Karš ar odiem. Kā cīnīties ar odu klātbūtni?
Foto: Shutterstock

Nekas tā nespēj traucēt miega stundās, kā odu sīcēšana. Tā kā ir teju neiespējami tos noķert pa vienam, jāķeras pie nopietnāka rīcības plāna, izvēloties kādu no metodēm ar palīgierīcēm. Iepazīstoties ar plašo odu un citu kukaiņu apkarošanas iespējām, atliek vien katram izvēlēties praktiskāko risinājumu.

Sieti

Sietu izmantošana ir viens no vienkāršākajiem un praktiskākajiem risinājumiem, jo tos var ielikt loga rāmī, lai kukaiņi neielidotu iekštelpās. Ieviešot sietu, nav jāizvairās no mājas vēdināšanas jebkurā diennakts laikā. Veikalos iegādājamie sieti ir dažādos izmēros, tāpēc tos var pielāgot ne tikai standarta izmēra logiem, turklāt to piestiprināšanā nepieciešamas vien mazas nagliņas vai kniepadatas, bet var izmantot arī speciālo līmlenti, kas nāk komplektācijā tīklam. Arī sietu krāsas pieejama divējāda – balta vai melna, lai to varētu pieskaņot interjeram logu tuvumā.

Atbaidītāji

Veikalu piedāvājumā ar katru gadu parādās kaut kas jauns kukaiņu atbaidīšanā, taču savu atzinību joprojām saglabājuši elektriskie līdzekļi, kas spraužami kontaktligzdā, gan arī ar baterijām lādējami un pārnēsājami. Pieejamas arī speciālas sveces un lampas, taču ne visi līdzekļi palīdz ar tiem cīnīties, jo lielākoties atbaidītāji dezorientē kukaiņus nevis iznīcina tos. Atbaidītāju sarakstā ietilpst pretodu sveces, kas ir īpaši piemērotas verandām un palodzēm, taču tā kā odiem nepatīk dažādi aromāti, tad citroneļļa ir glābiņš odu apkarošanā, turklāt šis līdzeklis nekaitēs ne odiem, ne cilvēkiem, tā tikai palīdzēs novērst kukaiņu klātbūtni.

Fumigatori

Tiem, kas jau zina, ka odi kā jau katru gadu, būs sastopami arī šajā sezonā, var laikus nodrošināties ar nopietnākām ierīcēm – fumigatoriem. Aiz šī svešvārda slēpjas ierīce, kurā ievietojamas ar insektiem indīgu vielu piesūcinātas plāksnes. Ierīces pieejamas pārnēsājamas un elektriskas, tāpēc tās var pielāgot apstākļiem.

Pretinsektu lampa

Tehnoloģijas attīstījušās tik tālu, ka radītas speciālas lampas, kas izstaro ultravioleto gaismu, tādā veidā pievilinot insektus, taču tad, kad tie pielidojuši, strāva tos nosit.

Mehāniskie ieroči

Ja odi ir jau salidojuši telpā un nav speciālo līdzekļu, tad vienīgā iespēja ir izmantot mehāniskos ieročus. Protams, var izmantot vecās, labās mušu pletnes un tauriņu tīklu, bet saldākam miegam ar to netiks līdzēts. Šādiem gadījumiem izmanto iekarināmo baldahīnu, kas piestāvēs ne tikai bērnu gultām, bet arī pieaugušo miega oāzēm. Var izmantot arī lipīgo mušpapīru, bet ēdienu virtuvē nosegt ar speciālo sietiņvāku.

Kā pasargāt māju no odiem?

Tā kā odi galvenokārt attīstās tur, kur ir mitrums, tad peļķes, upes, ezeri un citas ūdens tilpnes tos tikai pievilinās. Tāpat pievērs uzmanību tam, vai pie mājas nestāv muca, spaiņi vai citi trauki ar ūdeni, jo arī tie pievilinās odus, līdz ar to jācenšas novākt visu, kur vien ir iespēja uzkrāties ūdenim.

Comment Form