Pamatnoteikumi matrača izvēlē

Kā izvēlēties piemērotāko matraci?
Foto: Shutterstock

Ķermeņa balsts - tā ir matrača spēja balstīt visu ķermeņa masu un uzturēt miega laikā taisnu muguru. Balsta funkciju matracī nodrošina matrača pamatne, tas ir - atsperu vai lateksa bloks.

Komforts - tā ir matrača spēja būt atbilstošam ķermeņa formām, un mazināt slodzi uz parastām spiediena vietām, lai būtu mazāk jāgrozās miega laikā. Komfortu nodrošina pildījuma kārtas un uz sintepona nošūtais matraču audums.

Pievērs uzmanību!

  • Vai izvēlētais matracis nodrošina nepieciešamo komfortu.
  • Vai tas balsta mugurkaulu vienādā līmenī, novēršot sāpes mugurā.
  • Matracim jābūt pietiekami lielam.
  • Iegādājoties matraci, jāpiedomā par tam atbilstošu pamatni. Kvalitatīva pamatne paildzina matrača kalpošanas laiku un nodrošina ķermeņa uzturēšanu pareizā līmenī.
  • Vislabāk matraci iegādāties kopā ar gultu. Gultas rāmim jāatbilst matrača izmēram, lai nodrošinātu pareizu gultas un matrača atbilstību. Atsevišķos gadījumos, ja gultas rāmis neatbilst matracim, var tikt atteikta garantija par matrača sabojāšanu, neapmierinošu raksturojumu un var samazināties matrača kalpošanas laiks.
  • Galvenie matrača raksturojošie lielumi — stingrība un izturība. Veiciet matrača testēšanu, lai pārliecinātos, ka jūtaties ērti, kā arī pārliecinieties, ka matracis ir vienādi stingrs visās vietās.
  • Matracim ir jābūt ar labu balsta sistēmu. Izmantojiet stipru gultas rāmi. Ja rāmis ir liela izmēra, pārliecinieties, ka tam ir atbilstošs balsts centrā, kas novērsīs ieliekšanos vai salūšanu.
  • Ja uz matrača parādījies pleķis, izmantojiet ziepjainu šķidrumu ar aukstu ūdeni vai šampūnu apstrādei. Ūdenim ir jābūt pēc iespējas mazākā daudzumā, jo matraci nedrīkst pārāk mitrināt. Nekad neizmantojiet ķīmiskas vielas! Kategoriski aizliegts izmantot acetonu, kas var sabojāt matraci un negatīvi ietekmēt veselību.
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form