Kā notīrīt sienu no taukainiem pleķiem pie plīts virsmas
Foto: Shutterstock

Siena, kas atrodas vistuvāk plīts virsmai, visvairāk cieš no netīrumiem, pat tad, ja ir tvaika nosūcējs. Tie, kas mēģinājuši, zinās, ka ar ūdenī samitrinātu lupatiņu vien nepietiks, taču – kā nomazgāt sienu, ja nav speciālā tīrīšanas līdzekļa taukainiem nosēdumiem?

Visbiežāk taukiem klāta siena parādās pēc cepšanas – pleķi var būt pat neredzami, bet sienu laika gaitā klās lipīga kārta, ko nenotīrīt ne ar papīra dvieli, ne slapju lupatiņu. Portāls Thekitcn.com raksta, ka tikai nelielu tauku kārtu izdosies nomazgāt ar siltā ūdenī iemērktu lupatiņu, lielākoties vajadzīga iedarbīgāka metode, un šajā ziņā noderīga var būt daudzveidīgi izmantojamā soda. No sodas un neliela daudzuma ūdens izveido pastai līdzīgu konsistences putriņu un ar to viegli nomazgāsies taukainie pleķi. Noslēgumā gan nomazgā sienu ar mitru lupatiņu. Sodu var izšķīdināt arī ūdenī un lupatiņu iemērkt šķidrumā un mazgāt sienu tādā veidā.

Ja ar to nav līdzēts, spēcīgāks mazgāšanas līdzeklis būs ūdens un etiķa šķīdums, ar ko visai viegli nomazgāsies traipi. Līdzeklim gan jāļauj ievilkties, tāpēc vislabāk to vajadzētu sajaukt pudelē ar pulverizatoru, izsmidzināt, atstāt uz dažām minūtēm un tad nomazgāt.

Lai taukainie nosēdumi neveidotu šo grūti nomazgājamo kārtu – tiklīdz redzi kādu uzsprakšķējušu traipu uz sienas, centies vienmēr to noslaucīt ar papīra salveti.

Tags

Dienas padoms Mājas tīrīšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form