Aromātisks dekors: kā uzmeistarot elegantu vainadziņu no lavandām
Foto: Shutterstock

Ja piemājas dārza pleķītī saaugušas lavandas vai arī esi iegādājies kuplus pušķīšus ar domu tos kaut kā izmantot, viena no greznākajām īstenošanas idejām ir vainadziņš.

No lavandu zariņiem savērptu vainadziņu var iekarināt pie ārdurvīm vai iekšdurvīm, vannasistabā, uz skapja roktura vai uzlikt uz galda virsmas. Skaisti izskatīsies un patīkami iesmaržinās lavanda arī sirsniņmājiņu, tāpēc arī tur iekārts vainadziņš būs labi likts lietā. ''Tava Māja'' iesaka – eleganti izskatīsies, ja izvēlēsies dažādu toņu lavandas, bet papildu zaļumam var iepīt arī kādu eikalipta zariņu vai citus augus.

Lavandu vainadziņu var izveidot, vienkārši sasienot kopā daudzus nelielākus pušķīšus, taču zariņi ar laiku pakaltīs un kļūs mazāki, tāpēc drošāk būs, ja liksi tos kopā uz riņķi jau uz kāda pamata. Šajā video pamācībā parādīts, ka par pamatu labi der no stieplītēm veidots vainadziņš, bet tikpat labi tā var būt salmu pamatne vai kas cits. Vainadziņa izveidei bez pamatnes un lavandām vajadzēs arī smalko stiepli, ar to daudz vienkāršāk būs visu nostiprināt, nekā ar kokvilnas diegu.

Ja vēlies, vispirms var no lavandām izveidot daudz mazus pušķīšus, galus sasienot ar diegu vai to pašu stiepli, bet var to nedarīt un ņemt aptuveni līdzīgus lavandu pušķīšus un piesiet tos tāpat. Pirmo pušķīti pieliec pie pamatnes augšpuses perpendikulāri grīdai, tā, lai ziedi virzīti sāņus, nevis uz augšpusi. Cieši kātu daļu piesien pamatnei, vismaz divas reizes aptinot apkārt, un tad pietin nākamo pušķīti. Tādā veidā turpini, starp pušķīšiem neveidojot lielas spraugas.

Ja nepieciešams, piesiešanas brīžos piekārto lavandu zariņus – kāds varbūt būs par daudz izvirzījies uz āru, cits nolūzis. Kad visi pušķīši ieslīpā veidā piesieti cieši viens pie otra, pašus pēdējos piesien tā, lai kāti virzīti uz iekšpusi un nerēgojas no malām vai vidusdaļas.

Kad esi piesējis pēdējo pušķīti, ar stiepli aptin vairākas reizes arī vainaga sākumdaļā un tad sasien vai aptin galu tā, lai tas neattītos.

Gadījumā, ja tomēr pēc tam pamanīts, ka vainadziņam no sāniem redzami kāti, tos var nogriezt un pielīdzināt. Beigās vēl ar pirkstiem viegli pabužini zariņus, ja vajag, izplet pušķīšus, lai tie izskatās kuplāki, un tad jau iekar tur, kur esi iecerējis.

Video pamācība:

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Lavanda Pašgatavoti rotājumi
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form