Kāpēc trauki pēc mazgāšanas cikla beigām nav kārtīgi nožuvuši
Foto: Shutterstock

Trauku mašīna ir neaizstājama ierīce un nepārspējams palīgs ikdienas mājas darbos, bet dažreiz tā liek par sevi manīt ar kādu problēmu, kas nav ierasta prakse. Piemēram, ja pēc mazgāšanas cikla beigām trauki ir slapji, jāmeklē tā cēlonis.

Līdzīgi kā tas ir ar veļas mašīnām, arī trauku mašīnām ir dažādas klases, kas arī būtiski ietekmē to, cik sausi trauki būs cikla beigās. Bet, ja lielākoties tie bijuši vienādi sausi, bet tad vienu brīdi pēc izņemšanas visi klāti ūdens pilēm, tad gan varētu būt kaut kas pie vainas.

Trauki būs viegli mitri tūdaļ pēc mazgāšanas cikla beigām, tāpēc sāc tos krāmēt ārā tikai tad, kad tie atdzisuši un tie nav tik karsti, ka grūti pieskarties. Vienmēr traukus sāc krāmēt ārā no apakšējās daļas, lai ņemot virsējos, nenopilinātu ūdeni apakšējā grozā saliktajiem. Lai iegūtu labāku rezultātu, pēc cikla beigām attaisi ierīcei durvis un paturi tās pusvirus 15 minūtes, un tikai tad iztukšo to no traukiem.

Trauki var nebūt pietiekami sausi tad, ja izvēlēts neatbilstošs mazgāšanas režīms, piemēram, īsais skalošanas vai ātrais mazgāšanas režīms, pēc kura seko arī īss žāvēšanas laiks. Ja vienu reizi trauki ir sausi, citu – slapji, visticamāk, pie vainas nepiemērots mazgāšanas režīms trauku daudzumam.

Trauku mašīnas ražotājs ''Beko'' norāda, ka iemesli slapjiem traukiem var būt dažādi. Pat tāds sīkums, kā nepareizi sakārtoti trauki, var neļaut tiem kārtīgi nožūt. Tāpēc vienmēr visus traukus izkārto tādos leņķos, lai nekur nesakrātos ūdens. Piemēram, kausiņus liec tā, lai tajā nesakrātos ūdens, glāzes ar iedobēm liec ieslīpi, lai ūdens iztek, to pašu ņem vērā arī citu trauku izkārtošanā.

Savukārt ''Whirpool'' atgādina, ka plastmasas un dažādu sintētisko materiālu trauki slikti žūst, tāpēc tie nekad pēc mazgāšanas nebūs pilnībā sausi. Tāpat pie vainas var būt skalošanas līdzeklis – ja tas pievienots par maz, trauki būs slapji, tāpēc pārbaudi, vai tas netrūkst pat tad, ja indikators par to vēl neziņo.

Tags

Trauku mazgājamā mašīna

Comment Form