Foto: Shutterstock
Trauku mašīna ikdienā nudien dara ļoti labu darbu – parūpējas par trauku tīrību tik prasmīgi, ka ar rokām nemaz tik spožus tos nenomazgāt. Taču, lai ierīce tik efektīvi savu darbu darītu ilgtermiņā, svarīgi arī to pašu ik pa laikam rūpīgi izmazgāt, tāpēc liec lietā šo plānu un dari visu iespējamo, lai ierīce godam pildītu savu misiju.

Vispirms būtiski atbrīvot ierīci no dažādām ēdiena paliekām. Nereti filtra daļā sakrājušies zaļumi, kādi uzbrieduši graudaugi, tāpat var pat gadīties, ka kāda stikla lauska tur pagadījusies. Rūpīgi izslauki ierīces grīdu ar mitru lupatu un no visām iespējamām spraugām iztīri ēdiena paliekas, raksta ''One Good Thing by Jillee''. Ja ir iespējams, noskrūvē kādas detaļas, lai pārliecinātos, ka zem tām nav ēdiena palieku vai netīrumu.

Nākamā ieteicamā darbība palīdzēs atbrīvoties no nepatīkamās smakas un kārtīgi izmazgāt pašu trauku mašīnu no iekšpuses. Un te nemaz nevajag trauku mazgājamos līdzekļus vai tabletes. Nelielā trauciņā, piemēram, bļodiņā vai krūzītē, kas pati par sevi nav no vieglākajām (lai mazgāšanas laikā neapgāžas), lej balto galda etiķi, un novieto augšējā nodalījumā. Uzstādot karstākā ūdens režīmu, ieslēdz trauku skalošanas ciklu, lai etiķis paveic savu darbiņu – izmazgā ierīci un novērš smakas.

Tad, kad etiķis savu darbu padarījis, efektīvākam rezultātam tīrīšanu noslēdz ar sodas izmantošanu. Izkaisi dažas karotes sodas trauku mašīnas apakšējā nodalījumā un vēlreiz ļauj tai darboties karstākā ūdens režīmā uz neilgu laiku.

Pēc šiem abiem mazgāšanas cikliem atstāj ierīces durvis pusvirus, lai tā kārtīgi izvēdinās un izžūst.

Zelta likumi trauku mašīnas lietošanā

Atceries, ka trauku mašīna krietni labāk padarīs savu darbiņu, ja traukus tajā liksi bez ēdiena paliekām. Noteikti iepriekš noskalo šķīvjus, ja uz tiem palikuši zaļumi, salātlapu gabaliņi, gaļa, graudaugi vai kas cits. Ēdiena palieku atstāšana nenāks par labu nedz pašai ierīcei, nedz trauku mazgāšanai.

Trauku mazgāšanas efektivitāti ietekmē arī trauku novietojums – pārpildītā ierīcē trauki noteikti nenomazgāsies tik tīri, tāpat arī nepiemērots režīms netiks galā ar uzdevumu.

Trauku mašīna būs pateicīga, ja pēc tam, kad trauki jau nožuvuši un izkrāmēti, durvis atstāsi vaļā pusvirus, lai ierīce izžūst no iekšpuses.

Ja ierīcei ir iespējams uzstādīt ūdens temperatūru, raugies, lai tā nebūtu pārāk zema. Vēsā ūdenī trauki tik labi nenomazgāsies un, ilgstoši tai darbojoties tikai ar siltu ūdeni, arī radīsies netīkamā smaka. Laiku pa laikam izmanto karstākā ūdens režīmu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!