No izveides līdz kopšanai – padomu vācelīte dārza mēbelēm
Foto: Shutterstock

Tā kā gada siltā sezona tūdaļ uz palikšanu iestāsies arī mūsu platuma grādos, pēdējais brīdis padomāt, kādā stāvoklī ir dārza mēbeles – vai tās nav jāatjauno ar krāsojumu, lakojumu vai varbūt pietiks, ja tās nomazgāsi?

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dārza mēbeles izgatavotas no dažādiem materiāliem, tāpēc arī var pat ļoti atšķirties to kopšanas un atjaunošanas noteikumi. Ja ar plastmasas un metāla dārza mēbeļu kopšanu ir vieglāk, tad koks jau nu gan pieprasa rūpīgāku attieksmi. Ja pirmajā gadā mēbele izskatās kā tikko no veikala atvesta, tad pēc dažiem gadiem jau tā sauktin sauc pēc pindzeles un svaiga krāsas slāņa. Atceries, ka pirms krāsošanas koka mēbeles rūpīgi jānomazgā, un šeit ieteicams izmantot maigu tīrīšanas līdzekli, kas var būt uz eļļas bāzes. Lai jaunais krāsas klājums labāk kalpotu, vajadzētu padomāt arī par aizsargājošu līdzekli – koka aizsargslāni ar eļļas, krāsas vai poliuretāna pārklājumu.

Starp ''Tava Māja'' apkopotajiem padomiem atradīsi arī ierosinājumus, kā ieļļot dārza mēbeles un kā atgūt sākotnēju spozmi pītajām dārza mēbelēm. Savukārt, ja esi iedvesmas vadīts izveidot ko jaunu siltā laika baudīšanai zem klajas debess, palūko iedvesmojošos piemērus, kā izveidot ērtu krēslu no auto riepas un kā šim pašam nolūkam var meistarīgi izmantot koka paletes.

Tags

Dārza mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form