Foto: Shutterstock
Trauku lapatiņa un švamme ir vienas no universālākajām lietām virtuvē. Ar to varam mazgāt traukus, slaucīt virsmas, kā arī uzsūkt ūdeni, taču arī tīrīšanas priekšmetiem ir nepieciešama atgriešana lietošanas kārtībā. Apskati, kā atbrīvoties no nelabas smakas un baktērijām praktiskajās trauku lupatiņās un švammēs. Padomos dalās "Howtocleanstuff" komanda.

Protams, kāds varētu teikt, ka vieglāk un ērtāk ir nopirkt vietā citas, taču mešana ārā pēc katras mazgāšanas reizes var tikt saukta par pārāk lielu izšķērdību. Trauku lupatiņu mazgāšana ir pavisam vienkāršs process, un, liekot lietā pāris praktiskus padomu, mazgāšana un virtuves uzkopšana var kļūt par daudz patīkamāku darbu.

Sākumā paņem katlu un piepildi ar ūdeni. Liec katlu uz plīts, un, kad ūdens sasniedzis vārīšanās temperatūru, pievieno netīrās lupatiņas. Atstāj tās vārošā ūdenī līdz pat 15 minūtēm, kuru laikā tās atbrīvosies no baktērijām, pelējumu un mikrobiem. Pēc tam tās izskalo vēsā ūdenī un atstāj nožāvēties – tās atkal būs perfektā lietošanas kārtībā un smaržos kā jaunas.

Šis nav vienīgais variants lupatiņu tīrīšanā, jo arī balinātājs vai etiķis tev šajā situācijā var nākt talkā. Vari tās mazgāt arī veļas mašīnā vai iemērcēt traukā ar siltu ūdeni. Atceries, ka nekādā gadījumā nedrīkst jaukt gan balinātāju, gan etiķi kopā, kā arī to mazgāšanā izmantot veļas mīkstinātāju!

Arī trauku lupatiņām ir derīguma termiņš un tās ar laiku jāmaina, taču jaunu iegādi var aizkavēt pareiza kopšana. Ja nevēlies, lai tās ātri sasmako, neatstāj tās pārāk ilgi slapjā stāvoklī.

Tāpat ieteicams virtuvē turēt gan vairākas lupatiņas, gan švammes un tās izmantot pamīšus – kamēr viena mazgāsies, citu varēsi likt lietā. Atceries, ka plānākas lupatiņa žūst ātrāk, tāpēc ir iespējams izvairīties no pelējuma rašanās, taču arī tās nedrīkst aizmirst regulāri mazgāt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!