Glābiņš mājas tīrīšanas darbos – noderīgi pielietojumi mitrajām salvetēm

Glābiņš mājas tīrīšanas darbos – noderīgi pielietojumi mitrajām salvetēm
Foto: Shutterstock

Mitrās salvetes dažkārt var būt īsts glābšanas riņķis, kad veikli jānotīra kāda virsma, jānomazgā kāds pēkšņi radies pleķis, tad nu iepazīsties jau laikus ar ''Expert Home Tips'' priekšlikumiem, kādās situācijās var izmantot mitrās sloksnes.

Telpaugu kolekcionāri noteikti saskārušies ar to, ka laika gaitā, it īpaši lielajiem augiem, parādās putekļu kārtas uz lapām. Tā ir pavisam normāla parādība, ka arī uz telpaugiem tie nosēžas, un šādās reizēs mitrās salvetes ir kā radītas, lai putekļus veiksmīgi noslaucītu. Ja ņemsi sausu drānu, putekļus tikai aizgaiņāsi pa gaisu, turpretī mitrās salvetes pat ļoti labi paveiks šo darbiņu, atjaunojot lapu spīdumu. Veikalos var atrast arī speciālas mitrās salvetes augu kopšanai, un tās bagātinātas ar augiem vērtīgām vielām.

Kad nav tik daudz laika, lai putekļus slaucītu ar mitru drānu, ik pēc brīža to atkal skalojot, ņem talkā mitrās salvetes. Ar tām var slaucīt jebkuru virsmu, un no putekļiem vairs nebūs ne vēsts, turklāt pēc izlietošanas salveti var vienkārši izmest. Piemēram, televizora ekrānu, planšetdatoru, ļoti ērti notīrīt ar mitrajām salvetēm.

Ādas dīvānu īpašnieki zinās teikt, cik ātri tas maina krāsu un uzņem netīrumus. Lai arī tas ir pateicīgāks par auduma dīvāniem, kuram jebkurš šķidrums uzsūksies ātri, ādas dīvāni vairāk smērējās no apģērba. It īpaši gaišas krāsas āda visai drīzi iekrāsosies no džinsiem vai tumšām drēbēm. Tad nu šādās reizēs ņem talkā mitrās salvetes un apslauki dīvānu ar tām – āda iegūs tīrību un spīdumu.

Arī dažādu traipu tīrīšanā var noderēt šīs salvetes. Piemēram, ja apliets galdauts, nošmulēta kāda drēbe ar grūti izmazgājamu traipu, steigšus pamēģini audumu apslaucīt ar mitro salveti. Visai bieži izdodas traipa iesūkšanos dziļākās šķiedrās novērst. Ja kāda drēbe nosmērēta ar kosmētiku, ar mitrajām salvetēm izdosies zibenīgā ātrumā traipu notīrīt.

Vai esi aizdomājies, cik bieži tiek tīrīti gaismas slēdži mājās? Tiem pieskaramies gan tīrām, gan netīrām rokām, tāpēc tie ir kā netīrumu perēkļi. Ļoti labs veids, kā vienkārši tos noslaucīt, nekaitējot ar ūdeni, ir ar mitrajām salvetēm. Salvetes ļoti labi noderēs arī ledusskapja tīrīšanai no ārpuses, tāpat arī citas sadzīves tehnikas nospodrināšanā. Ja bērna rotaļlietas sauc pēc tīrīšanas, pamēģini tās apslaucīt ar šīm salvetēm – ļoti veiksmīgi izdosies nomazgāt netīrumus gumijas, plastmasas un citu cieto materiālu mantām. Vēl šīs salvetes būs glābiņš, ja bērns noķēpājis krāsotās sienas ar krītiņiem vai zīmuļiem. Starp citu, arī tādā mājas tīrīšanas darbiņā kā logu rāmju un grīdlīstu spodrināšanā mitrās salvetes būs lietderīgas – izdosies pat tīri veiksmīgi nomazgāt putekļus un netīrumus.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka