Foto: Shutterstock
Veļas grozs ir it kā paredzēts tam, lai uzglabātu netīrās drēbes, līdz tās sakrātas pietiekami daudz mazgāšanai. Taču nereti gadās, ka tās jau paguvušas sasmakot un pat pēc mazgāšanas to nav izdevies novērst. Izrādās, ir daži noteikumi, kas jāievēro, lai nesabojātu tekstilu, glabājot veļas grozā.

Arī dvieļus liekam netīro drēbju grozā, taču te jāievēro kāda būtiska nianse – pirms tam to noteikti izžāvē, citādi, mitrs un ieviņķelēts starp drēbēm, tas var sākt pelēt un sabojāt citas drēbes. Pat ja dvieļi ir jāmazgā, vispirms tos izžāvē un tikai tad liec grozā. Tas pats attiecināms uz virtuves dvieļiem. To neievērojot, arī dvieļi ātrāk zaudēs absorbēšanas spēju un mīkstumu. Tātad grozā vienmēr jāliek tikai sausas drēbes, pat ja tās ir nošmulētas.

Ļoti labs veids, kā nodrošināties, ka nekas slikts nenotiek mitruma ietekmē – nelielā auduma maisiņā ieber sodu, aizsien to un ieliec starp drēbēm groza apakšā – maisiņš absorbēs mitrumu un nepatīkamās smakas, neiesūcoties audumos.

Ja grozā ir ieklāts audums, atceries, ka arī odere laiku pa laikam ir jāizmazgā. Vienkārši izņem to un liec kopā ar līdzīgas krāsas drēbēm mazgāties, izžāvē, izgludini un ieklāj atpakaļ grozā.

Nevajadzētu grozu pieblietēt pilnu ar drēbēm - pārāk cieši saburzītas, tās var sabojāt, piemēram, apakšveļu, smalkus audumus, mežģīnes. Centies groza apakšā likt smagākās, raupjākās auduma drēbes, bet virspusē to vieglāko un gaisīgāko. Vēl labāk, ja apakšveļu glabā speciālā mazgāšanas maisiņā, kur var likt arī zeķes – tad tās tik viegli nepazudīs.

Ja aktuāli izvēlēties veļas grozu, noteikti priekšroku dod tam, kas ir ar caurumiem, lai drēbes vēdinās. Tas var būt pīts grozs vai plastmasas ar caurumiem. Ik pa laikam, piemēram, reizi gadā pašu grozu arī patīri – pītos materiālos izteikti sakrājas putekļi, tad nu tos viegli ar putekļu slotiņu nospodrināt, savukārt gumijas vai plastmasas var ar mitru drānu apslaucīt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!