Kā notīrīt neglītās švīkas uz linoleja grīdas seguma

Kā notīrīt neglītās švīkas uz linoleja grīdas seguma
Foto: Shutterstock

Grīdu var mazgāt ar visvisādiem mazgāšanas līdzekļiem, bet ar apavu vai mēbeļu pārstumdīšanas rezultātā atstātajām švīkām ir sarežģītāk – tās tik viegli nenomazgājas.

Vislabāk tumšās švīkas var likvidēt beržot, nevis mazgājot - lai vai kādu līdzekli izmantotu, ar to reti kad izdosies notīrīt švīku līdz pēdējam. Kā tikt galā ar grīdas tīrību? ''Msn'' ierosina ņemt talkā tenisa bumbiņu, lai cik neierasti tas neizklausītos. Ar to paberzējot nošvīkāto grīdas segumu, izdosies ātri vien noņemt tumšo strīpu. Bumbiņai jābūt sausai, tīrai.

''Merry Maids'' iesaka sajaukt divas tējkarotes sodas ar siltu ūdeni, lai izveidojas šķidra pasta, un tad ar mikrošķiedras lupatiņas palīdzību berzēt sašvīkāto grīdu, līdz netīrumi sāk pazust. Neaizmirsti beigās grīdu apslaucīt ar viegli mitru drānu, lai nepaliek sodas nosēdumi.

Vēl viens paņēmiens, kā likvidēt neglītās švīkas, ir ar nagu lakas noņēmēju vai acetonu – samitrini vates gabaliņu vai mikrošķiedras lupatiņu ar kādu no šķīdumiem un tad viegli pasmērē netīro grīdu. Pēc mazgāšanas noslauki to ar papīra salveti.

Izrādās, arī zobu pasta var būt efektīvs līdzeklis šajā tīrīšanas darbiņā – uzzied nelielu pikuci uz drānas un berzē, līdz netīrumi nonāk. Neaizmirsti pēc tam noslaucīt grīdu, lai nepaliek balti pastas nosēdumi, atgādina ''Hot to Clean Stuff''. Zobupastas vietā var izmantot arī sārmaino tīrīšanas pastu.

Varbūt atceries, kā skolas laikā ar apavu gaišajām zolēm varēja notīrīt tumšās švīkas uz sporta zāles grīdas? Šo viltību var atminēties arī mājas darbu veikšanā – ja ne ar apavu zoli, tad ar kādu citu gumijas priekšmetu tumšās švīkas varēs noņemt, piemēram, ar dzēšgumiju.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka