Galda klāšanas mazie noslēpumi
Foto: Shutterstock

Aktīvākai viesību sezonai sākoties, tā vien nākas aizdomāties par dažādiem galda noformēšanas knifiņiem. Ir skaidrs, ja ballīte notiks brīvā dabā, galda klājums var krasi atšķirties no svinīga pasākuma iekštelpās.

Neatkarīgi no tā, vai tas ir oficiāls vai neformāls pasākums, jāiekārto vieta katram gaidāmajam viesim – glāzes, šķīvji, galda piederumi, turklāt tiem jābūt ātri aizsniedzamiem. Pat neformālās viesībās ir patīkami redzēt, ka saimnieki ir pievērsuši uzmanību katram sīkumam. Turpinājumā – padomi no Brigitas Lēgeres – Binzas grāmatas "Līgava un līgavainis. Viesības un svinības" (izd. "Zvaigzne ABC").

Neformāls galda klājums

Jāizlemj, vai izmantosi galda celiņu vai kādu citu galda klājuma veidu. Ja izmanto galdautu, jāpārliecinās, lai galdauta malas, kas karājas zem galda, būtu vienā līmenī. Celiņu parasti izmanto vienu un to klāj horizontāli pār galdu, bet variācijas ir dažādas, piemēram, izmantojot vairākus celiņus, veidot rūtiņas uz galda. Ideālā gadījumā šķīvjus jāliek tā, lai starp viesiem paliktu pietiekami daudz brīvas telpas. Salvetes nepieciešams salocīt un nolikt uz katra šķīvja vai zem dakšiņas, kas atrodas kreisajā pusē.

Ūdens glāzi jānovieto augšpusē tieši virs naža. Neformālām vakariņām pietiks ar vienu parastu balonveida vīna glāzi, no kuras varēs dzert tiklab balto, kā sarkano vīnu. Galda piederumiem jābūt novietotiem vienā līnijā ar pusdienu šķīvja apakšmalu.

Par deserta piederumu izvietošanu nevajag raizēties. Kad pienācis laiks desertam un kafijai, novāc visus traukus, izņemot ūdens glāzes, un ienes deserta piederumus kopā ar desertu.

Tags

Galda klājums

Comment Form