Video meistarklase: kā pašam pagatavot smaržīgu vannas bumbu
Foto: Kadrs no video

Relaksēšanās karstā vannā ir daudzu iemīļota nodarbe pēc garas darba dienas vai nedēļas. Lai atpūta būtu vēl patīkamāka, ūdenim tiek pievienotas vannas putas, jūras sāls vai putojošās bumbas. Šoreiz pastāstīsim, kā populārās vannas bumbas izgatavot mājās paša spēkiem.

Nepieciešams:

  • Soda
  • Citronskābe
  • Kukurūzas ciete
  • Kokosriekstu eļļa
  • Ēteriskā eļļa
  • Veidnes formas veidošanai

Nav viena pareizā varianta, kā vajadzētu gatavot vannas bumbas, taču izejmateriāli teju visos gadījumos ir vienādi. Kā redzams vietnē "YouTube" publicētajā video, process tiek iedalīts divos galvenajos posmos – "sauso" un "slapjo" sastāvdaļu sajaukšanā.

Vispirms paņem vidēja izmēra bļodu, kurā maisīt "sausās" sastāvdaļās. Sākumā ieber bļodā divas glāzes sodas, vienu glāzi citronskābes, vienu glāzi kukurūzas cietes. Visas sastāvdaļas vienmērīgi sajauc kopā.

Pēc tam laiks ķerties klāt "slapjajām" sastāvdaļām, kuras sajauc teju vai trīs reizes mazākā bļodā. Publicētajā variantā vannas bumbu izveidē izmantotas divas karotes kokosriekstu eļļas, bet var izmanot jebkādu bāzes eļļu. Tad laiks pievienot ēterisko eļļu – tā kā šajā gadījumā tiek taisītas lavandas bumbas, pievieno tējkaroti lavandas ēteriskās eļļas. Lai bumba nebūtu balta, maisījumam vari pievienot pavisam nedaudz pārtikas krāsvielas, sevis izgatavotas dabīgās krāsvielas, kā arī kaltētos ziedus. Beigās pievieno divas tējkarotes ūdens.

Tālāk seko sastāvdaļu jaukšana kopā, maisīšanas darbiņš veicams pavisam lēnām un vienmērīgi. Pēc tam nepieciešams izveidoto masu likt apaļās veidnēs – ja tādu nav, var izmantot nelielas krūzītes, taču tad būs "jāziedo" apaļā forma. Galvenais masu kārtīgi sapresēt.

Ja vēlies, lai bumba būtu cietāka, atstāj to uz vairākām stundām.

Arī mājās ir iespējams sajusties kā spa centrā – vēl citus variantus, kā šādu relaksāciju izbaudīt, lūko šajā rakstā.

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Vanna Vannasistaba
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form