Foto: Shutterstock
Tā kā dienas pavasarī kļūst arvien siltākas, tad neatņemama dārza sastāvdaļa ir kāda lapene, terase vai soliņš, kur atvilkt elpu ikdienas steigā. Kādus aizsardzības līdzekļus izvēlēties, lai dārza mēbeles no koka vai ēkas kalpotu ilgāk, lūko rakstā zemāk.

Skaidrs ir viens – laikapstākļu ietekmē koka ēku vai mēbeļu mūžs var būt krietni īsāks, tāpēc svarīgi ir tos apstrādāt ar piemērotiem līdzekļiem.

Padomos savulaik "Tava Māja" dalījās Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta Koksnes bionoārdīšanās un aizsardzības laboratorijas vadītājs Bruno Andersons, kurš ieteica labākos aizsardzības līdzekļus un knifiņus, lai lapene, terase vai koka soliņš kalpotu pēc iespējas ilgāk. "Lai panāktu koksnes ilgizturību, nekaitējot materiālam un apkārtējai videi, aizsarglīdzekļiem jāatbilst noteiktām prasībām – tiem jāpiemīt efektīvām fungicīdām un/vai insekticīdām īpašībām; šie savienojumi nedrīkst gaist vai pirms laika izskaloties no koksnes. Tie nedrīkst vides (mitruma, temperatūras, UV vai cita starojuma) ietekmē noārdīties vai citādi ķīmiski mainīties, zaudējot bioloģisko aktivitāti. Šīs prasības nodrošina ilgstošu koksnes aizsardzību atklātās konstrukcijās un saskarē ar ūdeni vai augsni," savulaik norādīja zinātnieks.

Rakstos zemāk lasi speciālista noderīgos padomus, kas palīdzēs paildzināt koka mēbeļu vai ēku dzīvi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!