Pieredzes stāsts: kā notīrīt piedeguša gludekļa apakšu ar paracetamolu
Foto: Dace Taukule

Paracetamols kalpo kā pretsāpju līdzeklis, bet, kā izrādās, tam ir vēl citi izmantošanas veidi. Portālam "Tava Māja" Dace Taukule dalās savā pieredzes stāstā, kā notīrīt piedeguša gludekļa apakšu ar paracetamolu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Tava Māja" atklāj Dace, šo metodi viņa nejauši pamanījusi kādā "Youtube" video. Sākotnēji "Youtube" meklējusi interesantas ēdienu receptes, bet tad uzmanību piesaistījuši video, kur piedeguša gludekļa apakšu tīra ar paracetamolu un aspirīnu. "Noskatījos, nesapratu ne vārda, bet gala rezultāts apmierināja. Tā kā paracetamols ir obligāto zāļu sarakstā mūsu aptieciņā, tad nolēmu izmēģināt," norāda Dace.

Viņas gludeklis bija tikai nedaudz piededzis. "Sameklēju zāles, pinceti un devos tīrīt gludekli. Šaubījos par rezultātu, jo nesapratu, kā sausā tablete var tecēt? Domāju, būs vajadzīgs tvaiks. Bet – nē! Tablete skaisti kūst, un vēl skaistāk kausē piedegumu. Izmēģiniet!" iesaka Dace.

Taujāta, kā pirms tam tīrījusi piedegušu gludekli, kad vēl nebija izmēģinājusi šo metodi, Dace stāsta, ka izmēģinājusi vairākus variantus. "Es ņemu virtuves dvieli, izklāju uz gludināmā dēļa, uzberu sauju sāls un gludinu, kamēr piedegums samazinās. Esmu bērusi uz gludekļa sodu, tam virsū lējusi etiķi, lai saēdas, bet tik tīru, kā ar tableti, nekad neesmu iztīrījusi. Bērnībā babiņa tīrīja ar bišu vasku. Siltam gludeklim lika klāt vasku, tas kusa un nokusa arī traips, bet tā ar vasku, pati tīrījusi vairs neesmu nekad," tā Dace. Viņa arī atgādina, ka gludeklis mēdz piedegt tad, kad gludināšanas laikā tiek izvēlēta nepareiza temperatūra. "Parasti tas stāv ieslēgts uz maksimālo jaudu, lai ātrāk uzkarst. Ja tādu uzkarsušu piegrūž pie sintētiska auduma, mēdz gadīties visādi."

"Tava Māja" gan nav līdz šim izmēģinājusi šādu piedeguša gludekļa apakšas tīrīšanas veidu, bet šajos rakstos varēsi atrast citus efektīvus paņēmienus, kā notīrīt piedeguša gludekļa apakšu. Savukārt rakstos zemāk varēsi izlasīt noderīgu informāciju ne tikai par gludekļiem, bet arī varēsi gūt ieskatu gludināšanas ceļvedī. Tāpat "Tava Māja" atgādina – zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai!

Ja arī tev ir kāda efektīva metode, kā notīrīt piedeguša gludekļa apakšu, tad padalies ar to komentāru sadaļā vai arī e-pastā: maja@delfi.lv

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form