Septiņi ieteikumi malkas uzglabāšanai
Foto: Shutterstock

Apkures sezona rit pilnā sparā – telpas pārņem siltums, kūp dūmeņi un krāsnīs sprakst malka. Apkures sezonas laikā arī nereti nonākam pie atziņām, ka jāmaina apkures sistēma vai kurināmais nav labs. Iedvesmojoties no portāla "Delfi.lt", aplūkojam, kā pareizi un kur uzglabāt malku, lai tā būtu sausa un izžuvusi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kaimiņzemes medijs ir uzskaitījis pamatnoteikumus, kas jāņem vērā, uzglabājot malku. Tie, kā raksta "Delfi.lt", lielākoties ir loģiski un visiem zināmi, bet cits jautājums ir par to, cik bieži mēs par tiem atceramies.

Malka jāpasargā no nokrišņiem. Pamēģiniet iekurt krāsni ar mitru malku! Tā dūmos! Vai sliktākajā gadījumā – vispār nekursies. Malkas krāvums ir jānosedz, lai tam virsū nelīst lietus, nedz krīt sniegs. Malkas krāvumu var nosegt ar jumta sloksni, plēvi vai citu ūdensnecaurlaidīgu materiālu.

Malkai jānodrošina laba ventilācija. Krāvumus noteikti nedrīkst no visām pusēm aptīt ar plēvi. Malka jātur tādā vietā, kur tā labi vēdinātos. Vējam jāļauj žūžot no visām pusēm.

Malku nedrīkst uzglabāt blakus krāsnij. Viena dzirksts un malkas krāvums pārvērtīsies liesmās! Malka jātur drošā attālumā no krāsns, tas pats attiecināms arī uz griliem vai kamīniem, ja tos kurinām ar malku.

Malku nevajadzētu krāmēt uz zemes. Tie, kuri kādreiz krāmējuši malku, kas novietota uz zāles, noteikti zina – apakšā vienmēr malka ir mitrāka, to pēc tam vajag vēl pažāvēt. Portāls rosina malkas pagales likt uz dēļiem, ķieģeļiem vai kāda cita materiāla. Ja malka stāvēs uz zemes, tad tai klāt tiks mitrums, tā sāks pelēt, nemaz nerunājot par sēnīšu parādīšanos.

Malkas kaudzei jābūt stabilai un drošai. Ja būsi nepareizi sakrāmējis malku, tad malkas grēdai veidosies tautā saucamais "vēders", kas brīdinās – šī grēda var sabrukt. Malkas grēdas jāveido rūpīgi, turklāt arī piekritīsiet - skaisti sakrauta malka ir uzreiz acij tīkamāka! "Tava Māja" no pieredzes var teikt, ka stabilāku malkas grēdu var izveidot ar balstu palīdzību.

Septiņi ieteikumi malkas uzglabāšanai
Foto: DELFI

Malkas krāvumam jābūt parocīgam. Malku, protams, var sakrāmēt vairāku metru augstumā, bet - vai šāds krāvums būs parocīgs? Vai būs ērti paņemt pagalītes, kad tās būs nepieciešamas? Atsevišķu vietu šķūnītī var atvēlēt arī skaliņiem, lai tie arī būtu allaž pa rokas tvērienam.

Malkas krāvumsaiz slēgtām durvīm. Cilvēku nodomi nekad nav izdibināmi, tāpēc, lai pasargātu savu malku no garnadžiem – turi to aiz aizslēgtām durvīm!

Ja arī tev ir kāds padoms par malkas uzglabāšanu, izvēli vai sagādi, tad padalies ar to komentāru sadaļā vai arī raksti e-pastā: maja@delfi.lv.

Savukārt rakstos zemāk esam sarūpējuši citu noderīgu informāciju par malku – gan par to, kā izvēlēties piemērotāko, gan to, kur tai mājoklī atrast piemērotāko vietu.

Tags

Apkure Malkas apkure
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form