Kā ielikt metāla durvis?
Foto: PantherMedia/Scanpix

"Gribu pirkt metāla durvis un ielikt tās pats. Kas būtu jāņem vērā?" jautā jelgavnieks Zigmārs.

Metāla durvju montāžu parasti nodrošina pārdevēji, kuri to izdara ātri un zibenīgi. Tomēr, ja gribas ieekonomēt, viegli var ielikt arī pats. Jāpārbauda durvju ailes izmērs, tai jābūt apmēram par 2 - 3 cm lielākai nekā durvju kārbai. Ja aile ir no dzelzsbetona, to paplašināt būs grūti, tāpēc labāk uzreiz kārtīgi nomērīt. Koka mājā mazāku aili viegli paplašināt, izzāģējot vai izcērtot, bet pārāk lielai sānos var piestiprināt dēļus.

Pirms montāžas no kārbas izņem durvju plāksni, jo tā traucē tālākajos darbos. Ievieto ailā kārbu un ar ķīļiem nostiprina. Kārbas līmeņošanai izmanto tikai pārbaudītu līmeņrādi, jo augšējai malai jābūt tiešām horizontālai, sāniem - vertikāliem: tikai precīzi izsvērtas durvis labi un viegli veras.

Kamēr durvis līmeņo, ķīļus iedzen vaļīgi, jo kārbu nepieciešams pārbīdīt. Kad darbs pabeigts, tos nofiksē kārtīgi.

Lai piestiprinātu kārbu, tajā izurbj 4 - 6 caurumus, kur ievietot skrūves. Ja siena ir no koka, izmanto parastās skrūves, mūra sienā - ar dībeļiem. Kad tās ieskrūvētas, var uzkarināt durvis un pārbaudīt, kā tās veras. Vēl atliek aiztaisīt spraugu starp ailu un durvju kārbu. Ja izmanto celtniecības montāžas putas, vispirms virsmu samitrina lai tās labāk pieliptu. Sacietējušās putas pielīdzina, šuvi aizšpaktelē un uzsit kleides. Spraugu var aizdarīt arī ar dabiskajiem materiāliem, piemēram, lina blīvlentēm vai pakulām.

Jāatceras, ka durvis izņemt un ielikt eņģēs prasa fizisku spēku un iemaņas. Ja nesanāk vienam, var paaicināt palīgus.

Tags

Durvis

Comment Form