Pirmie soļi mājas būvniecībā: projekta izstrāde un tā nozīme
Foto: Shutterstock

Kad sapnis vai ideja par savas mājas būvniecību nonāk līdz īstenošanai, nepietiks ar to vien, ka atrastas prasmīgas rokas pamatu likšanā un tālākā celtniecībā. Vēl labu brīdi pirms praktiskajiem darbiem jāiziet cauri dažādiem plānošanas posmiem, un viens no tiem ir mājas projekts. Par to, kas īsti slēpjas zem šī vārda, ko tas sevī ietver un kāpēc mājas projekts ir nepieciešams, ''Tava Māja'' lasītājiem stāsta arhitekti Roberts Riekstiņš un Valdis Liepa.

Abi iztaujātie arhitekti atzīst, ka klienti, nonākot līdz mājas projektam, speciālistiem vaicā izmaksas par šo pakalpojumu, kaut gan bez tā vajadzētu daudz vairāk iedziļināties projekta izstrādē. Iespējams, tā ir neziņa, ko no projekta veidotāja var prasīt, kāds varbūt negrib iedziļināties procesos, vēl kāds baidās kļūdīties par uzdotajiem jautājumiem. Taču veiksmīga projekta izstrādē svarīgi iesaistīties arī tiem, kas plāno dzīvot konkrētajā mājā.

Arhitekts Valdis Liepa (arhitektu birojs ''Buildart.lv'') skaidro, ka svarīgi kopā ar speciālistu arī atrast mājoklim piemērotāko vietu būvniecībai. Vēl pareizāk būtu, ja kopā ar speciālistu dotos lūkoties zemes gabalu, lai noteiktu āderu tīklojumu, lai, sevišķi nelielos grunts gabalos, varētu paredzēt visas nepieciešamās ēkas. Vairāk par āderu nozīmi un ietekmi var lasīt šeit.

Tags

Arhitektūra Būvniecība Būvniecības izmaksas Lasāmgabali

Comment Form