Ugunsdrošība koka mājā

Koka mājas – neaizstājamas? Arhitekta viedoklis par dabai draudzīgo arhitektūru
Foto: Shutterstock

Visai bieži dzirdēti pieņēmumi, ka koka māja nav tā piemērotākā dzīvošanai, skatoties no ugunsdrošības aspekta. Kāds ir arhitekta skatījums šajā jautājumā? '''Ugunsgrēks var izcelties jebkurā dzīvojamā ēkā, neatkarīgi no izmantotā būvmateriāla. Pat ja ķieģeļu mūris un betona pārsegumi nedeg, labi deg mēbeles, iekārtojums un apdare. Koks deg ar paredzamu ātrumu un ugunsgrēka laikā ēka ir pietiekami ilgi noturīga un nesabrūk, lai mājas iemītnieki varētu droši iziet no ēkas. Citu būvkonstrukciju, piemēram, tērauda būvelementi var strauji sabrukt, radot neparedzamas situācijas. Ir jārēķinās, ka pēc lielāka ugunsgrēka būs jāveic ievērojama būvniecība jebkura veida konstrukcijas ēkai. Degšanas laikā augstās temperatūras var sabojāt, gan tērauda, gan betona, gan mūra konstrukcijas. Dzēšanas laikā māja tiek piedūmota, aplieta ar dzēšanas šķidrumu un putām, kas iesūcas konstrukcijās.

Mūsdienās daudzi būvmateriāli un mēbeles tiek ražotas no dažādiem mākslīgiem materiāliem, kuri degot izdala indīgas gāzes un sodrējus. Pēc ugunsgrēka koka mājā ir viegli konstatēt, kuras ēkas daļas ir cietušas, tās nomainīt. Piedūmotās un aplietās daļas ir iespējams speciāli apstrādāt, lai tās neradītu kaitīgu ietekmi cilvēkiem,'' tā par ugunsdrošības jautājumiem koka namos stāsta arhitekts Sūna.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka