Atklājam Latviju no jauna: pierobežas ūdenskritumi, alas un senās pilsdrupas
Foto: no "On The Way of Freedom" arhīva

"On The Way of Freedom" motoceļotāji, kas iepriekš devušies ekspedīcijās uz Austrāliju, Abhāziju un Gruziju, šovasar veido motociklu maršrutu ap Latviju kā dāvanu Latvijai simtgadē fonda "1836" ietvaros. Trešais ekspedīcijas brauciens notika pagājušajā nedēļā no Ziemeļvidzemē, apskatot neskartas dabas vietas, akas, ūdenskritumus, pamestas muižas un vienu riteni iebraucot arī Igaunijā.

Motociklu maršruta izveides pamatiecere ir iepazīstināt gan Latvijas, gan ārzemju mototūristus ar mazāk zināmiem kultūrvēstures apskates objektiem un ainavām Latvijas robežas tuvumā, iezīmējot arī iespējamās naktsmāju vietas ceļotājiem. Maršruts sastādīts, braucot pa takām un lauku ceļiem, kur pārvietoties ieteicams ar apvidus motocikliem. Ceļu paredzēts izveidot divos gados. Pirmais brauciens norisinājās maija beigās, kad no Rīgas devāmies uz Ainažu pusi un turpinājām ceļu pulksteņrādītāja virzienā. Par iepriekšējo posmu gar Vidzemes jūrmalu lasiet šeit. Savukārt otrais posms bija no Mazsalacas uz Valkas pusi.

"On The Way of Freedom" motokustības vārdā Latvijas motociklu maršrutu veido Andis Pikāns, kura pārziņā ir ekspedīcijas organizēšana un dienasgrāmatu rakstīšana, Renārs Kārkliņš, kurš iemūžina maršrutu videomateriālos, un Jānis Rozītis, kurš rūpējas par motociklu tehnisko stāvokli. Dažos posmos viņiem pievienojas arī draugi un domubiedri.

Source

Tūrismagids

Tags

1836 maršruts Latvijas simtgadei Baudi vasaru! Gauja Igaunija Latvijai 100 Mazsalaca Valga Valka Vidzeme
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form