Ceļojums peldošā viesnīcā pa Francijas vīna meku – Bordo reģionu
Foto: croisieurope.travel

Visā pasaulē Bordo vārds tiek daudzināts kā vīna baudītāju paradīze. Ne velti 2015. gadā Bordo pilsēta atzīta par Eiropas labāko galamērķi un tūristi joprojām uz turieni plūst aumaļām, lai baudītu dabas skatus un izsmalcinātu sarkanvīnu. Ja ir luste citādai ceļošanai, vērts izmēģināt upju kuģošanu!

Saņemot uzaicinājumu no kruīzu pārstāvjaģentūras "Baltic GSA" doties piecu dienu ilgā upju kruīzā pa Garonnas, Žirondas un Dordoņas upēm, piekritu nekavējoties, jo kurš gan, esot pie pilna prāta, spēj atteikt pavasarim Francijā?

Ceļojums peldošā viesnīcā pa Francijas vīna meku – Bordo reģionu
Foto: DELFI

Nesezonā (es braucu aprīļa vidū) no Rīgas ar tiešo lidojumu tur nenokļūt, tādēļ ar "airBaltic" devos līdz Amsterdamai, kur sēdos "KLM" aviosabiedrības lidmašīnā un jau drīz biju Bordo. (3. jūnijā "airBaltic" atklās tiešo lidojumu no Rīgas uz Bordo).

Ceļojums peldošā viesnīcā pa Francijas vīna meku – Bordo reģionu
Foto: DELFI

No lidostas uzreiz devāmies iekārtoties uz kuģi "Cyrano de Bergerac",kas nosaukts par godu franču varoņkomēdijai, kas uzvesta arī latviešu teātros, "Sirano de Beržeraks", bet pa autobusa logu noprotot, ka Bordo ir apskates vērta pilsēta. Tā pārsteidza ar sakoptu promenādi, kur jau bija salapojuši koki un iekārtoti neskaitāmi soliņi. Gan vakaros, gan no rītiem tur sastopami riteņbraucēji, skrituļslidotāji un skrējēji. Ātri nometu mantas kajītē, pārģērbos "zolīdākā ancukā" (kruīzos ir pieņemts uz vakariņām maķenīt sapucēties) un devos uzēst. Kad spēki bija atgūti, izmantoju brīvo laiku, lai nodotos pastaigai pa naksnīgo pilsētu.

Ceļojums peldošā viesnīcā pa Francijas vīna meku – Bordo reģionu
Foto: Shutterstock

Droši drīkst klaiņot apkārt kaut visu nakti, jo reģistratūrā izsniedz lapiņu ar kuģa durvju kodiem, katrai pilsētai ir savs kods. Galvenais ir nenokavēt attauvošanās brīdī no rīta. Tā kā mana blandīšanās notika pirmdienā, pilsēta bija klusa un mierīga. Bez bažām viena pati apskatīju slavenākos apskates objektus – vēsturisko centru, Lielo teātri, operu un Lielo spoguli, kas ir pasaulē lielākais atstarojošais baseins. Vērts piebilst, ka tas ir vien divus centimetrus dziļš un jāredz, kad iestājusies tumsa un apkārtējās ēkas un gaismas tajā spoguļojas. Dodoties pastaigā pa promenādi, nav iespējams tam paiet garām.

Tags

Ceļojums Francija Francija Eiropa

Comment Form