Grankanārija – ne tikai kūrortu zeme: praktisks ceļojuma stāsts
Foto: Undīne Miezīte

Ziemas laikā Kanāriju salas ir siltākā vieta Eiropā. Šogad novēroju netipiski zemas aviobiļešu cenas uz Kanāriju salām (tieši Grankanāriju, Tenerifi, Lanzaroti un Fuerteventuru) un, protams, nevēlējos laist garām izdevību uzņemt mazliet D vitamīna un peldēties Atlantijas okeānā, kamēr Latvija sniegiem klāta. Turp nolēmām doties janvāra beigās, kad ierasti pavasaris vēl šķiet tik tāls un ir vēlēšanās paātrināt to nākam.

Biļete turp/atpakaļ no Rīgas (ar pārsēšanos) izmaksāja nepilnus 70 eiro, taču jāņem vērā "Ryanair" un "Wizz Air" jaunā bagāžas politika – ja bez mugursomas ir vēlēšanās ņemt līdzi arī 10 kilogramus smago salona čemodānu ("priority boarding"), tad pie katra lidojama posma jāpierēķina vēl sešus eiro. Zinu, ka šopavasar uz Kanāriju salām dosies visai daudz latviešu, tad nu ceru, ka šeit būs atrodams kas noderīgs no mūsu tikko veiktā ceļojuma. Šeit aprakstīšu mūsu maršrutu (sk. karti) un apskates vietas, bet raksta beigās mazliet par praktisko – auto īri, nakšņošanu un ēdieniem.

Kanāriju salu arhipelāgā ietilpst septiņas vulkāniskas izcelsmes salas un sešas mazās saliņas. Kādēļ tieši Grankanārija? Janvārī/februārī Lanzarote un Fuerteventura var būt krietni vējainākas, bet Tenerifē jau esmu bijusi. Tātad, izvēle pavisam vienkārša – Grankanārija. Šo salu dēvē par miniatūru kontinentu, jo dramatiskais reljefs padara salas ziemeļu un dienvidu klimatu atšķirīgu. Līdzīgi kā Tenerifē, gaisa temperatūra starp salas ziemeļiem, vidieni un dienvidiem var krasi atšķirties. Ziemeļi mēdz būt lietaināki, mākoņaināki, toties zaļāki. Salas vidienē ir kalni (augstākais punkts "Pico de las Nieves", 1949 m), bet salas dienvidu daļa ir sausāka un siltāka.

Uz salas būsim nepilnas divas nedēļas (29. janvāris līdz 10. februāris) un otrajā nedēļā mums pievienosies draugi. Pirmo nedēļu esam nolēmuši veltīt salas ziemeļu izpētei, kur nakšņosim divos dažādos "AirBnB" apartamentos. Otrajā nedēļā, uz draugu ierašanos, vēlamies minimizēt lietus iespējamību, tādēļ nakšņosim salas dienvidos (arī "AirBnB" dzīvoklī) un salu apceļosim ar īres auto. Lai arī 21 – 23 grādu temperatūra janvārī un februārī varētu šķist pietiekami ekskluzīva, šajos mēnešos jārēķinās ar palielinātu lietus iespējamību, kas uz salas var līt pat nedēļu no vietas. Ja tas sakrīt ar atvaļinājumu, tad, protams, nelāgi. Mūsu divās nedēļās uz salas, izņemot nelielu smidzināšanu naktī, iztikām bez lietus, bet dzīvokļa īpašnieks minēja, ka tieši nedēļu iepriekš vairākas dienas lijis.

Tags

Ceļojums Lasāmgabali Spānija

Comment Form