Korfu salas apskate dienas laikā — brīnumi un noslēpumi latviešu klaidoņa acīm
Foto: Shutterstock

Šis ir otrais fragments no ceļojumu stāsta turpinājumos par latviešu braucienu ar kruīza kuģi pa Vidusjūru. Pētera Struberga stāsts ir fragments no apgāda "Jumava" tikko iznākušās grāmatas ceļojumu grāmatu sērijā "aiz apvāršņa" — "Pasaules salas latviešu klaidoņu acīm".

Pirmo fragmentu par Venēciju lasiet šeit.

Izpalīdzīgā žestu valoda un par Juri pārtapušais šoferis

Korfu salas apskate dienas laikā — brīnumi un noslēpumi latviešu klaidoņa acīm
Foto: Shutterstock


"Nākamajā dienā "Costa Fascinosa" jau agri no rīta tuvojās vēl miegā snaudošajai Korfu jeb Kerkiras salai. Vispirms pie dūmakainā apvāršņa parādījās Jonijas jūras daiļavas aprises. Nedaudz vēlāk acu priekšā iznira saules apmirdzētas klintaines, kuru fascinējošo izskatu greznoja pie tēraudpelēkām nogāzēm pielipuši sniegbalti māju puduri.

Tuvplānā Kerkira izskatījās vēl pievilcīgāka, jo bija ļāvusies sevi izdaiļot ar omulīgiem koši ziliem līcīšiem, mūžzaļu olīvkoku un slaidu ciprešu birztalām. Līdz ostas vārtiem mūs par velti aizvizināja vietējais shuttle bus. Tālāk līdz pilsētas centram bijām iecerējuši nokļūt ar sabiedrisko transportu. Diemžēl no autobusa, kuram saskaņā ar pieturvietā novietoto sarakstu pēc pāris minūtēm vajadzētu doties uz pilsētu, ne miņas. Pamanot mūsu sarūgtinātās sejas, netālu stāvošo vīrieti pārņēma līdzjūtība, un viņš tūlīt pat metās palīgā. Gluži kā profesionāls basketbola tiesnesis sakrustoja krūšu augstumā rokas un izteiksmīgi norādīja uz pāri ielai garā rindā stāvošajiem taksometriem. Tā kā šis žests internacionālajā basketbola valodā nozīmē spēles beigas, tad tūlīt pat arī bez vārdiem kļuva skaidrs, ka sabiedrisko transportu nav ko gaidīt un ir jāsteidz pēc taksometra. Te nu jāatzīst, ka šis piespiedu kārtā izvēlētais variants izrādījās reti veiksmīgs. Pirmkārt, nolīgtā taksometra vadītājs, vārdā Jurijs, par pieņemamu cenu apņēmās ne vien aizvest līdz vecpilsētai, bet arī parādīt interesantākos uz salas esošos tūrisma objektus. Otrkārt, Jurijam piemita ne vien izveicīga braucēja, bet arī zinoša gida talants. Piedevām šoferim tik ļoti iepatikās vārda latviskais variants, ka turpmāk lūgšot, lai visi viņu dēvējot nevis par Juriju, bet gan par Juri.

Tags

Grieķija Itālija Mihails Gorbačovs Korfu Grieķija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form