Ceļojums uz Lisabonu
Foto: Shutterstock

Dienvideiropas galvaspilsēta ar vienkāršu šarmu un piejūras maģiju...

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vasaras mēnešos Lisabona ir it kā pagurusi no svelmes zem zilā debesjuma. A praia ("uz pludmali") ir kā lozungs, kas vilina visus pamest saules ieskauto un begoniju ziediem rotāto pilsētu, lai dotos uz Kaškaiš (Cascais) un Estorila (Estoril) pludmaļu rajoniem, kas atrodas 20 minūšu brauciena attālumā no centra.

Par galveno mērķi te kļūst vēlme atvēsināties ledainajā Atlantijas okeānā un sajust pludmales smiltis zem kājām, kā arī pamieloties ar klasiskajiem, ķiplokainajiem ameijoas (ēdamie gliemeži), ko pēc tam noskalot ar glāzi ledaini auksta gaišalus.

Lisabonas nemainīgajā ainavā dominē Atlantijas okeāns. Šī saules ieskautā pilsēta izdzīvo latīņu pasaku, kurā dominē laika pārbaudi izturējušas parašas un tradīcijas.

Aplūkojiet gadsimtu vecos koka tramvajus un dzelzs funikulierus, kas vēl joprojām kursē pa ierasto maršrutu, kas ir neatņemama pilsētas daļa. Varat arī aplūkot pilsētas vēsturisko mantojumu, pastaigājoties pa Baišas (Baixa) apgabalu, kur greznajās pilsētas centra baroka ielās sastopami gados veci sīkumu tirgotāji un drēbnieki.

Dodieties augšup pa vienu no Lisabonas augstajiem kalniem uz kaimiņos esošo mauru Alfamas (Alfama) apgabalu, kur saulrieta dzintara krāsas sienas un putekļainie ceļi ieskauj arābu stila viduslaiku pili, kas slejas pār terracotta jumtu korēm zemāk esošajā pilsētā.

Lisboetas (Lisabonas vietējiem iedzīvotājiem) mūsdienās aktīvākais laiks ir nakts laiks; šajā laikā pilsēta patiešām atdzīvojas. Nakts vienmēr iesākas ar bāriem piepildītām ielām, kas atrodas boho Bairro Alto. Tas viss turpinās uz Euro house terases vienā no pilsētas klubiem, kas izveidoti noliktavās, ar skatu uz upi. Ja šāda ainava nav pa prātam, tad patverieties uz dienu kādā no tuvējām Atlantijas okeāna pludmalēm. Tikai 30 minūšu brauciena attālumā no pilsētas centra atrodas tādi savvaļas apgabali kā Guincho, Adraga un Grande, kas ieskauj šeit esošo piekrasti, padarot to par vienu no labākajām Eiropas pilsētām/pludmalēm, kur atpūsties.

Kad apmeklēt?


Lisabona ir aktuāla visu gadu - šeit nekad nebūs par aukstu vai karstu. Pirmās pavasara pazīmes ierasti manāmas februāra beigās, savukārt pēdējie Sahāras vēji saglabā patīkamu temperatūru līdz pat novembrim. Lielākā daļa pilsētas augustā apklust; šajā laikā daudzi restorāni un bāri ir slēgti, un vietējie aizbēg no sutīgās pilsētas, lai atpūstos pie vēsajiem Atlantijas okeāna krastiem.

Nokļūšana

Pārsēšanās

No lidostas līdz pilsētas centram 25 minūtēs aizvedīs taksometrs (00 351 21 844 4050), kas izmaksās aptuveni 14.19 eiro. Aerobus 91 (3.55 eiro, plkst. 8.00-20.00) kursē ik pēc 20 minūtēm - pietura ārpus ierašanās zonas lidostā; brauciena ilgums 30 minūtes, ar pieturām Pombal, Avenida da Liberdade and Praça do Comércio, kas visas atrodas pilsētas centrā. Sabiedriskā transporta autobusi Nr.44, 45 un 43 (aptuveni 1.36 eiro, plkst. 7.00-21.30) atiet ārpus lidostas un dodas uz pilsētas centru; brauciena ilgums 40 minūtes. Metro tagad ir ātrākais veids, kā nokļūt no lidostas uz pilsētas centru. Jaunais Red Line transporta savienojums dodas tieši uz/no centrālās Saldanha stacijas(1.36 eiro, plkst. 6.30- 1.00).

Kruīzi

Lisabona ir visrosīgākā osta Eiropas Atlantijas piekrastē. Šeit ir trīs piestātnes kruīza kuģiem: Alcântara, Rocha de Conde d'Óbidos un Santa Apolónia. Lielākajai daļai kuģu ir pieejami starppilsētu autobusi, kas atiet no visām šīm ostām uz Praça do Comércio pilsētas centrā.

Pastaigas

Lisabona ir salīdzinoši neliela pilsēta, kas veidota uz septiņiem kalniem, šeit ir bruģētas ieliņas - tas nedaudz apgrūtinās kājāmgājējus.

Sabiedriskais transports

Pilsētā pieejami salīdzinoši labs metro pakalpojumu tīkls (00 351 21 350 0115, www.metrolisboa.pt); autobusi un funikulieri maksā aptuveni 1.18 eiro. Vilcienu pakalpojumu cenas nesen palielinājās līdz 2.84 eiro; šos pakalpojumus mūsdienās lielākoties izmanto tikai tūristi. Vienas dienas braucienu caurlaides ļauj neierobežoti pārvietoties ar visiem augstāk minētajiem transporta līdzekļiem. Caurlaides maksa aptuveni 3.55 eiro, tās var iegādāties jebkurā metro stacijā.

Vilcieni

Vilcienu pakalpojumi ir noderīgi nokļūšanai līdz piepilsētas teritorijām, kā arī fantastiskajām pludmalēm. Vilciens uz Kaškaiš un Estorilu atiet no Cais do Sodré, vilciens uz Sintra atiet no Rossio stacijas. Abi vilcieni atiet ik pēc 20 minūtēm; brauciena ilgums 40 minūtes un izmaksā aptuveni 1.77 eiro.

Automašīnu noma

Sintra, Portugāle
Foto: Shutterstock

Automašīnu nomas pakalpojumus vislabāk izmantot tikai, ja vēlaties nokļūt līdz pludmalēm un piepilsētas rajoniem. Lidostā pieejami septiņi automašīnu nomas uzņēmumi: Budget (00 351 21 994 2402)[AP3] ; Europcar (00 351 21 840 1176); National (00 351 21 848 6191); Auto Jardim (00 351 21 846 2916); Hertz (00 351 21 843 8660); Sixt (00 351 21 847 0661); un AVIS (00 351 21 843 5550).

Europcar pakalpojumi Lisabonas lidostā ir zināma kā vieta, kur bieži jāsaskaras ar garām rindām. Ja vēlaties ietaupīt laiku, tad labāk izvēlieties citu nomas uzņēmumu.

PADOMS

Lisabonā daudzviet sastopams nelīdzens bruģis, bedres un stāvi kalni. Kopumā labāk izvēlieties ērtus apavus, nevis augstpapēžu kurpes. Dodoties uz ballītēm, labāk augstpapēžu kurpes ņemt līdzi somiņā.

Fakti, kas jāzina


Svarīgi kontakti

Neatliekamā palīdzība: ievadiet 112.

Lisabonas Tūrisma birojs: 00 351 21 031 2819, www.visitlisboa.com, Praça do Comércio.

Pamatfakti

Valūta: eiro.

Telefona kods: ievadiet 00 351, lai zvanītu uz Portugāli, pēc tam 21 (Lisabonas kods).

Vietējie likumi un etiķete

Pārvietojoties ar auto, automašīnā jābūt atstarojošai vestei. Ja automašīnai rodas bojājumi ar satiksmi pieblīvētā ceļā, veste jāuzvelk, lai notiekošais būtu redzams citiem satiksmes dalībniekiem - tas ir likumā atrunāts noteikums.

Tags

Portugāle Lisabona Portugāle Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form