Ceļojums uz Maurīciju
Foto: djandyw.com / CC

Maurīcijā atradīsiet valdzinošākās pasaules viesnīcas un baltu smilšu pludmales. Uzmanību šai tropiskajai bumbiera formas salai piesaista ne tikai ekskluzivitāte un stils, bet arī viesmīlība, kuru nebeidz slavēt tie, kas kaut reizi brīvdienas pavadījuši Maurīcijā. Salā valda kultūru sajaukums – indieši, kreoli, ķīnieši, francūži un daudzu citu tautību pārstāvji rada patīkamu, draudzīgu un veselīgu augsni atpūtai.

Luksuss Maurīcijā ir neticami pieejams – te varēsiet atļauties daudz vairāk nekā citviet šajā reģionā. Gymkhana klubs, tējas plantācijas un tradīcija braukt pa ceļa kreiso pusi ir senās britu kolonijas ietekme, ko papildina vietējā eksotika - tirgos pieejami gateaux piments un dhal puri, gurnus iekustinošie vietējo priekšnesumi un visuresošās dodo ikonas.

Maurīcija piedāvā nodarboties ar dažādiem ūdens sporta veidiem, te pieejami pasaules līmeņa spa pakalpojumi, labākās kvalitātes golfa kursi un izsmalcinātu gardēžu atzīta virtuve. Šo iemeslu dēļ atpūtnieki vēlas vairāk laika pavadīt viesnīcās, tomēr Maurīcijā ir arī pietiekami daudzas ievērības cienīgas apskates vietas - no franču kolonijas laiku namiem un radošiem dabas parkiem līdz pastaigām parkos, izbraucieniem ar kvadracikliem un izjādēm zirga mugurā.

Tūristi iecienījuši Maurīcijas ziemeļu daļu ap Grand Baie, kur izvietotas daudzas viesnīcas, pludmales un tiek piedāvātas plašas izklaides iespējas. Salas labākās viesnīcas un, iespējams, skaistākā balto smilšu pludmale atrodas austrumu piekrastē, savukārt rietumu piekrastē esošajā pludmalē atpūta ir mierīgāka, šo vietu iecienījušas ģimenes ar bērniem. Dienvidos var vērot salas savvaļas dzīvi, kas, iespējams, kādam šķitīs daudz pievilcīgāka un interesantākas. Dienvidaustrumos izvietotas vairākas viesnīcas, savukārt dienvidrietumos iespējams baudīt mierīgas pastaigas, piemēram, pa klinšu virsotnēm.

Rakstnieks Marks Tvens reiz teicis, ka Maurīcija eksistēja vēl pirms paradīzes, un Dievs radīja paradīzi pēc tās tēla un veidola. Nav brīnums, ka šeit ir tik daudz tūristu.

Kad apmeklēt

Maurīcija atrodas divdesmit grādus uz dienvidiem no ekvatora – tūrisma sezona šeit ir visu gadu. Lielākais tūristu pieplūdums ir no oktobra līdz aprīlim, laikā, kad te ir karsts, mitrs un lietains, mazāka iespēja piedzīvot ciklona ietekmi ir no janvāra līdz martam. Ziema uz salas ilgst no maija līdz septembrim, šajā periodā laiks ir silts un bez nokrišņiem, moskītu ir mazāk, bet cenas tiek pazeminātas par 30-50 procentiem.

Maurīcijas ziemeļi un rietumi tiek vairāk apdzīvoti mums ierastajā vasaras laikā, savukārt austrumi – ziemā. Ziemeļu krasts Maurīcijas vasarā var būt pārmērīgi sutīgs. Salā valda mikroklimats, tāpēc iespējams piedzīvot brīžus, kad spēcīgu lietusgāzi pēc piecām minūtēm nomaina svelmaina saule. Tas noteikti jāpatur prātā, plānojot savas atpūtas aktivitātes.

Nokļūšana

Visas lidsabiedrības lido uz Sir Seewoosagur Ramgoolam starptautisko lidostu (SSR) salas dienvidaustrumos. Viesnīcas no lidostas atrodas 10 līdz 90 minūšu brauciena attālumā, vidēji jābrauc 40 minūtes. Taksometrs uz Grand Baie un salas austrumiem maksās aptuveni 1700 Maurīcijas rūpijas (MUR) (ap 41€), uz rietumiem - 1600 MUR (39€), bet uz Zilo līci (Blue Bay) - 1200 MUR (29€).

Dodoties uz Maurīciju, izmantojot ceļojumu aģentu vai tūroperatoru starpniecību, iespējams saņemt labāku lidojuma vai viesnīcas piedāvājumu, tāpat aģenti parūpēsies par transfēru uz viesnīcu no lidostas. Daudzi tūroperatori viesnīcu standarta piedāvājumu papildina ar dažādiem uzlabojumiem, piemēram, lielāku numuriņu, papildu istabu bērniem, bezmaksas dzērienus vai maltītes, īpašus SPA piedāvājumus, aktīvās atpūtas iespējas un ekskursijas.

Pārvietošanās


Lai gan Maurīcija ir maza (tā aizņem 45 km x 65 km platību), salas apceļošana prasīs daudz laika. Vienas vai divu stundu braucieni no viesnīcas līdz apskates vietām nav nekas neparasts, jo, neskaitot salas galveno šoseju, kas stiepjas no lidostas līdz Grand Baie ziemeļu daļā, pārējie ceļi lielākoties ir šauri un līkumoti. Lai ceļojuma laikā izvairītos no lieka stresa, ieteicams vienā apmeklējuma reizē izvēlēties vienu konkrētu salas daļu vai braucienu organizēt, ņemot vērā konkrētas intereses.
Autobusu satiksme organizēta visos virzienos, izņemot uz neapdzīvoto Plaine Champagne. Tā kā pārbraucieni šādā veidā aizņem daudz laika, braukšanas grafiks ir samērā neparedzams, turklāt taksometri, ekskursiju braucieni un degviela ir salīdzinoši lēti, tūristi salas autobusus izmanto reti. Drošs, tūristu iecienīts un ērts veids, kā iepazīt salu, ir - izbraukāt to pašiem ar nomātu auto. Atcerieties, ka braukšana notiek britu stilā – pa ceļa kreiso pusi. Tomēr jāpiebilst, ka pārvietošanās ar automašīnu pa Maurīciju nav paredzēta cilvēkiem ar vājiem nerviem. Maurīcijā lielākoties nav ietvju, tāpēc uz ceļa itin bieži var gadīties kājāmgājēji un suņi.
Situācija pakāpeniski uzlabojas, tomēr ceļa norādes uz pilsētām un apskates vietām salā nav bieži sastopamas, turklāt Maurīcijas iedzīvotāju braukšanas stils ir visai ekscentrisks. 
Stilīgus džipus bez jumta, universālus bezceļu auto vai citus transporta līdzekļus var iznomāt starptautiskajos autonomas uzņēmumos Hertz, Avis, Sixt un Europcar, filiāles darbojas arī lidostās un galvenajos kūrortos, šie pakalpojumi gan ir visai dārgi. 

Ja vēlaties nomāt vienkāršāku auto, izmēģiniet vietējo autonomu ADA (00 230 675 2626; www.ada.fr), kuru cena par pakalpojumu ir par 25-30% zemāka, vai Grand Baie Travel & Tours (00 230 263 8771; www.gbtt.com). Lai nomātu auto, jābūt derīgai autovadītāja apliecībai; minimālais autovadītāja vecums – 23 gadi. Tāpat daudzi kūrorti piedāvā velonomas iespējas. 

Ceļojums uz Maurīciju
Foto: reibai / CCTaksometri

Par tūristiem paredzētajiem taksometriem atbild viesnīca vai province, kurai tie ir piesaistīti – tas norādīts uz dzeltenā paneļa uz vadītāja durvīm. Atbrīvojieties no lieka stresa, kas rodas, stūrējot pa svešu zemi un domājot par īsto ceļu, kā nokļūt līdz apskates vietām, izmantojiet taksometra pakalpojumus – ērtu un maciņam draudzīgu ceļošanas veidu, kas izmaksās aptuveni 1800-2800 MUR (44 - 69 eiro) par pilnu ekskursijas dienu. Vēl draudzīgāka cena būs mikroautobusam, ko nodrošina viesnīca vai kūrorts, piedāvājot aizvadīt pusi dienas ekskursijās pa galvenajiem salas objektiem. 

IETEIKUMS

Saīsiniet transfēra laiku, izmantojot helikoptera pakalpojumus (00 230 603 3754; helicopter@airmauritius.com) Tāpat helikopteru varat arī izmantot, lai baudītu izcilu ainavu uz salu no augšas; izmēģiniet arī heligolfu vai helipusdienas.

Kas jāzina, pirms doties

Valūta: Salas oficiālā valūta ir Maurīcijas rūpija (MUR). To varat iegādāties pirms ceļojuma, tomēr izdevīgāk būs naudu mainīt Maurīcijā. Viesnīcās, lielajos veikalos un restorānos pieņem arī kredītkartes. Daudzviet ielās un pie populārākajiem tūrisma objektiem izvietoti bankomāti.

Tūrisma informācija: Maurīcijas Tūrisma veicināšanas organizācijas (Mauritius Tourism Promotion Authority (MTPA)) mājas lapa: www.tourism-mauritius.mu.

Neatliekamās palīdzības numuri/kontakti: policija 00 230 208 1212.

Vietējās paražas, etiķete

Maurīcijas kultūrai raksturīga viesmīlība. Tradicionāli viesiem tiek piedāvāts ēdiens un dzēriens, tāpēc ir pieklājīgi to visu pieņemt un neatteikties.

Vietējās kopienās pastāv etiķetes atšķirības, tāpēc maurīcieši ir toleranti attiecībā pret dažādām citām tradīcijām un uzvedības normām. Lai gan salas iedzīvotāji ģērbjas rietumnieciskā stilā, šeit valda konservatīva kultūra.

Apmeklējot ar reliģiju saistītas vietas, pārliecinieties, ka jūsu āriene nav kliedzoši uzkrītoša, ieejot svētnīcās, novelciet apavus. Sievietēm noderēs saronga vai lakats, kas kalpos kā svārki kāju piesegšanai vai arī kā galvassega.

Ceļojums uz Maurīciju
Foto: JULIAN MASON / CC


Tags

Āfrika Maurīcija Āfrika

Comment Form