Ceļojums uz Ņujorku
Foto: Shutterstock

Ņujorka ir aizraujošākā pilsēta pasaulē. Manhetena nekad neiemieg – šeit vienmēr valda rosība, sākot ar spožajām Brodvejas un Taimskvēra gaismām līdz pat pasaulē slaveniem muzejiem un arhitektūras pieminekļiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šeit atrodas vairāk restorānu un bāru, nekā spēsiet apmeklēt viena gada laikā – visi ir tik mūsdienīgi, ka gribas nodēvēt Ņujorku par mūsdienu Romu.

Ņujorka pastāvīgi atjaunojas, piemēram, reiz noziedzības pārņemtie Meatpacking District un Bruklinas (Brooklyn) rajoni tagad kļuvuši par drošām un pievilcīgām vietām. Komerciālajās zonās ik nedēļu tiek atklāti jauni restorāni.

Lielpilsētas reizēm var radīt vientulības sajūtu, tomēr Ņujorka sagaida visus un liek justies kā daļai no pilsētas. Šādas sajūtas panāktas, izmantojot loģisku dizainu: Manhetena ir veidota tā, lai cilvēki nekad neapjuktu un zinātu, kur atrodas, turklāt lielākoties viss atrodas pastaigas attālumā.
Šeit jutīsieties gaidīts arī tāpēc, ka paši ņujorkieši ir ļoti draudzīgi. Neesiet pārsteigti, ka metro vai kādā ēdināšanas iestādēm Jūs uzrunās pilnīgi nepazīstama persona, ar kuru sarunājoties sajutīsieties kā daļa no sabiedrības.

Ceļojums uz Ņujorku
Foto: AP/Scanpix

Kad apmeklēt?

Ņujorku var apmeklēt visu gadu; šeit valda četri gadalaiki. Ziema reizēm šeit ir maģiska, sevišķi, kad no gaisa krīt lielas sniegpārsliņas un debesīs nav neviena mākoņa. Vasarā ir visstabilākie laika apstākļi, kaut gan augusts var būt neciešami mitrs. Pavasaris un rudens ir vislabākie apmeklēšanas laiki, jo tad šeit ir skaidras debesis un gaiss ir spirdzinoši vēss, turklāt oktobra laikā Centrālparks (Central Park) iekrāsojas skaistās zeltaini sārtās krāsās.

Pārsēšanās
Taksometri no JFK uz Manhetenu aizvedīs 45 līdz 60 minūtēs, un tas izmaksās $45 (33 eiro). La Guardia ir daudz tuvāk, un taksometrs neizmaksās vairāk kā $30 (22 eiro). No Ņūmārkas (Newark) līdz Manhetenai taksometrs aizvedīs 35 līdz 50 minūtēs. Pieejami arī vilciena, metro un AirTrain pakalpojumi, tomēr brauciens aizņems vairāk laika. Privātie autobusu pakalpojumi uz Grand Central Station, Penn Station un Port Authority būs pietiekami ātri un izmaksās no $16 līdz $28 (no 12 līdz 22 eiro), atkarībā no kuras lidostas brauksiet. Vairāk informācijas: www.panynj.gov/airports; vai arī zvaniet pa tālruni 001 800 247 7433.

Pārvietošanās

Ceļojums uz Ņujorku
Foto: AFP/Scanpix


Sabiedriskais transports
Ņujorkas metro sistēma ir ātra, droša un uzticama; tā savieno punktus gandrīz visos piecos Ņujorkas rajonos (nav pieejams Steinailendā ( Staten Island)). Brauciens vienā virzienā maksās $2,25 (aptuveni 1,70 eiro). Septiņu dienu neierobežotas braukšanas biļete maksās $27 (19,40 eiro). Šīs kartes ir derīgas arī autobusos. Vairāk informācijas: www.mta.info/metrocard.

Dzeltenie taksometri

Ceļojums uz Ņujorku
Foto: sunmoon


Tos atradīsiet visur pilsētā, izņemot sastrēgumstundās. Cenas: $2,50 (1,80 eiro) par iekāpšanu, bet pēc iekāpšanas jāmaksā 0.40 (0,30 eiro).

Kas jāzina, pirms doties

Ceļojums uz Ņujorku
Foto: sunmoon

Svarīgi kontakti

Neatliekamās palīdzības pakalpojumi: ievadiet 911.
Tūrisma birojs: skatiet www.nycgo.com mājas lapu, kur pieejama izsmeļoša informācija par pilsētā notiekošo, kā arī ieteikumi, kur labāk doties. Kartes, skrejlapas un cita veida informāciju ir pieejama Oficiālajā apmeklētāju informācijas centrā (Official Visitor Information Centre) (001 212 484 1222), kas atrodas 810 7th Avenue, starp ielām Nr. 52 un Nr. 53. Atvērts no pirmdienas līdz piektdienai, no plkst. 8.30 līdz 18.00; sestdienās, svētdienās un svētku dienās, no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Pamatfakti
Valūta: ASV dolārs.
telefona kods: ja zvaniet uz Ņujorku no citām valstīm, tad ievadiet 00 1, pēc tam rajona trīs ciparu numuru (piemēram, 212, kas ir Manhetenas numurs, savukārt Bruklinai/Bronksai (the Bronx) būs 718).

Vietējie likumi un etiķete
Restorānos pieņemts atstāt standarta dzeramnaudu, kas veido 15 līdz 20 procentus. Pārdošanas nodoklis Ņujorkā ir 8,87 procenti; nodokļi nav iekļauti atsevišķu veikalu un restorānu cenās.

Tags

ASV Ņujorka Ņujorka ASV Ziemeļamerika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam