Britu salām ir trauksmaina vēsture, tās piedzīvojušas asins izliešanu un cīņas par varu. Laiki un varas mainījušās, bet pilis, kas ir viens no to simboliem, palikušas, un šodien tās ieguvušas jau pavisam citu nozīmi un vērtību. Piedāvājam senāko, mīklaināko un skaistāko piļu izlasi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma


Haiklēras pils


Haiklēras pils atrodas Lielbritānijas dienvidu grāfistē–Hepšīrā, tā celta uz viduslaiku pils pamatiem. 17. gadsimtā ēku savā īpašumā ieguva dzimta, kuras atvase ir slavenais angļu ēģiptologs un kolekcionārs lords Karnarvons. 18.–19. gadsimtam pils piedzīvoja milzu rekonstrukcijas darbus, pārvēršot ēku par klasisku savrupmāju, kas neatstās vienaldzīgu nevienu. Vispasaules atpazīstamību pils guvusi pateicoties arī Latvijā skatītajam seriālam "Dauntonas Abatija", kuras filmēšanas darbi notikuši nekur citur kā Haiklēras pilī.

Arhitekta sera Čārlza Barija 1842. gadā būvētajā Haiklēras pilī (Barijs slavens ar to, ka uzbūvējis arī Parlamenta ēku Londonā) ierīkotie zirgu staļļi piegādā zirgus Britānijas karalienes galmam.

Karalisks ceļojums: vēsturiskas un neparastas pilis Britu salās
Foto: Gill Griffin / cc

Interesants stāsts saistīts ar notikumiem 1987. gadā, kad grāfs izlēma savu pili atvērt arī apmeklētājiem. Tā kļuva par populāru apskates objektu, jo atrodas nieka 80 kilometru attālumā no Londonas. Apmeklētāju ērtībām izlēma izveidot durvis, kas savieno smēķētavu un salonam blakus esošo zīmēšanas zāli. Bet visiem par pārsteigumu uzlauztās sienas slepenās nišās atrada veselu dārglietu krājumu, ko veidoja sīki seno ēģiptiešu mākslas darbi un juvelierizstrādājumi. Šim atradumam sekoja nākamie, turklāt teju vai visās senatnīgās pils sienās un nostūros. Izrādījās, ka slavenais sencis tos tur bija noglabājis.

Karalisks ceļojums: vēsturiskas un neparastas pilis Britu salās
Foto: Shutterstock

Kāpēc turp doties?

Pilī iespējamas ekskursijas gida pavadībā. Apmeklētāji var novērtēt ne vien pils interjeru, bet arī tuvāko apkārtni – parku, dārzus, piemājas mežu. Par godu jau minētajam lordam Karnarvonam, kurš 1922. gadā ar savu kolēģi atklāja Tutenhamona kapenes Ēģiptē, pagraba stāvā izveidota izstāde, kurā godināti viņa panākumi.

Tags

Anglijas karaliene Eiropa Elizabete II Īrija Keita Midltone Lielbritānija Londona Princis Viljams Skotija Velsa Lielbritānija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form