Kauņa ir otrā lielākā Lietuvas pilsēta, kuru par mājām sauc vairāk nekā 300 tūkstoši iedzīvotāju. Tā atrodas divu upju – Nemūnas un Neres – krastos. Vecpilsēta izvietojusies uz pakalniem un upju ielejās. Pilsētā ir daudz skaistu apskates un izklaižu objektu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiek uzskatīts, ka pilsēta izveidota 13. gadsimtā, līdz ar pirmās mūra pils celtniecību, kas tajā laikā bijis lielākais cietoksnis reģionā. Savukārt Lietuvas neatkarības gados no 1920. – 1940. gadam Kauņa bija valsts galvaspilsēta. Šajā laikā pilsēta strauji attīstījās, izveidota arī Laisves aleja, kas tagad ir gājēju bulvāris un Eiropas lielākā teritorija, kurā nedrīkst smēķēt.

Pilsētā, aptuveni astoņus kilometrus no tās centra, ir arī starptautiska lidosta, ko pārsvarā izmanto lētās aviosabiedrības, un no turienes iespējams doties ceļojumā uz daudzām Eiropas valstīm.

Kauņā ērti nokļūt gan ar personīgo auto – sanāks pabraukt pat pa maģistrāli, kas patiks ātruma cienītājiem, gan sabiedriskajiem autobusiem. No Rīgas uz Kauņas lidostu kursē mikroautobusi.

Tags

Sarakstu karuselis Kauņa Lietuva Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form