Lietuva vilina latviešus ar līdzīgām, bet atšķirīgām dabas takām, pilīm un ēdienu
Foto: Foto: Laimonas Ciūnys

Lietuvai un Latvijai, kuras bieži tiek sauktas par brāļu zemēm, ir ciešas saiknes – gan kopīga vēsture, gan Baltijas mantojums, tomēr, neskatoties uz līdzību, abām valstīm ir izveidojušas arī atšķirīgas iezīmes, radot ceļotājiem iespēju baudīt lietuviešu kultūras unikalitāti, uzsver Lietuvas valsts tūrisma attīstības aģentūras pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vilinot Latvijas tūristus doties uz Lietuvu, lai tur pavadītu garas un aizraujošas brīvdienas, "Lithuania Travel" ir sākusi kampaņu "Līdzīgi, bet dažādi".

"Mēs vēlējāmies atgādināt latviešiem par iespēju apmeklēt neatklātas vietas Lietuvā, tostarp dabu un aktīvās atpūtas vietas. Šoreiz nolēmām atrast atšķirības mūsu līdzīgajās valstīs, un to bija gana daudz," stāsta Tūrisma un mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja Dovile Seliuke.

Lai arī Lietuvu un Latviju vieno kopīgs vēsturiskais mantojums un Baltijas daba, abām valstīm joprojām piemīt unikālas iezīmes, tāpēc ceļojuma laikā noteikti būs interesanti un pārsteidzoši atklājumi.

Piemēram, ceļotāji būs pārsteigti uzzinot, ka divas it kā līdzīgās sarkano ķieģeļu pilis – Traķu salas pils un Turaidas pils – nemaz nav tik līdzīgas, jo viduslaiku Traķu pilsētā ap pili ir pilnībā cita ainava — proti, salas pili no visām pusēm ieskauj mirdzošais Galves ezers.

Lietuva vilina latviešus ar līdzīgām, bet atšķirīgām dabas takām, pilīm un ēdienu
Foto: Foto: Giedrius Akelis

Latvijas romantiskajai Ķemeru pastaigu takai līdzīga ir Lietuvas Aukštumalas purva taka, taču šī izziņas taka atrodas virs seniem zemūdens akmens ceļiem, kas gadsimtiem ilgi ir palīdzējuši lietuviešiem pārvietoties pa purvu.

Lietuva vilina latviešus ar līdzīgām, bet atšķirīgām dabas takām, pilīm un ēdienu
Foto: Foto: Julius Kalinskas

Pat apsēšanās pie pusdienu galda var piedāvāt unikālu baudījumu un pārsteigumus, jo abās valstīs iecienītā aukstā zupa, kas Lietuvā tiek dēvēta par šaltibarščiai jeb auksto boršču, kaimiņos tiek baudīta kopā ar kartupeļiem, savukārt Latvijā – ar rupjmaizi.

Lietuva vilina latviešus ar līdzīgām, bet atšķirīgām dabas takām, pilīm un ēdienu
Foto: Foto: Nerijus Paluckas
Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lietuva
44034021
Traķi
43896602
Lietuva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form