Rozā, plankumaini, sāļi – pasaules skaistākie un neparastākie ezeri
Foto: Shutterstock

Siltais laiks mūs patiešām lutina un daudzi steidz baudīt ūdens priekus. Bet tiem, kam vēl nepieciešams iedrošinājums, piedāvājam ieskatīties 10 pasaules skaistāko ezeru sarakstā, ko apkopojis portāls "Apwanderwisdom". Daudzi no tiem izskatās tā, it kā kāds tos būtu apstrādājis ar attēlu rediģēšanai paredzētu datorprogrammu, bet patiesībā tos radījusi daba.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nāves jūra uz Jordānas, Izraēlas un Palestīnas robežas

Zemeslodes viszemākajā punktā, 429 metrus zem jūras līmeņa, atrodas jūra ar nedaudz biedējošu nosaukumu – Nāves jūra. Un patiesībā tā pat nav jūra, bet gan ezers, turklāt ļoti sāļš (9,6 reizes sāļāks nekā okeānā). Neparasta ir ne vien tās atrašanās vieta, bet arī tas, ka peldēties šeit droši var pat tie, kas to nemāk. Pateicoties ļoti sāļajam ūdenim, cilvēks var mierīgi, bez liekas piepūles peldēt pa tā virsmu.

Šis nav vienīgais labums, ko sniedz Nāves jūras ūdens. Daudziem labi zināms, ka tam piemīt arī dziedinošas spējas. Tas spējot palīdzēt cīnīties ar dažādām ādas problēmām un citām saslimšanām, turklāt tik sāļā vidē praktiski nedzīvo baktērijas. Ne velti uz šejieni gadu no gada daudzi dodas atgūt veselību un labsajūtu.

Rozā, plankumaini, sāļi – pasaules skaistākie un neparastākie ezeri
Foto: DELFI

Šī vieta vēstures grāmatās minēta daudzkārt, jo šeit risinājušies neskaitāmi nozīmīgi notikumi. Ne velti Nāves jūra minēta arī Vecajā un Jaunajā Derībā – it kā šī ir tā vieta, kur Jēzus staigājis pa ūdens virsu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form