Septiņi iespaidīgi ģeoloģiskie dabas brīnumi no visas pasaules
Foto: Shutterstock

Pasaulē ir daudz skaistu un ainavisku vietu. Daļa no tām ir cilvēku radītas, taču lērums varenu vietu izveidojušās dabiski. Iedvesmojoties no tūrisma ceļveža "Rough Guides", aplūkosim septiņus ģeoloģiskus dabas brīnumus, kas pavisam noteikti prot pārsteigt!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Danakilas ieplaka Etiopijā

Danakilas ieplaka (titulattēlā) atrodas Etiopijas ziemeļaustrumu daļā, netālu no Eritrejas robežas, kur to ielenc tuksnesis, vulkāni un sāls ezeri. Danakilas ieplaka atrodas 125 metrus zem jūras līmeņa un ir radusies vulkānisko aktivitāšu rezultātā.

Šī vieta īpaša ir vairāku iemeslu dēļ. Tā ir vareni neparasta un acij tīkama. Tāpat tā ir karsta vieta – termometra stabiņš šajā vietā regulāri sasniedz +50 grādu atzīmi. Tomēr, kā "Tūrisma Gids" skaidroja jau iepriekš, šī ir arī gana bīstama vieta – tādu to padara tā kombinācija ar aktīvo vulkānu un geizeru izdalītajām indīgajām gāzēm.

Par spīti tam šis tuksnesis piesaista tūkstošiem tūristu no visas pasaules. Jāpiebilst gan, ka bīstamības dēļ šo vietu var apmeklēt tikai zinoša gida pavadībā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form