Torņi, mūri un krāšņi skati: Nosauktas skaistākās Eiropas pilis
Foto: Shutterstock

Savulaik celtas, lai dotu patvērumu, pārsteigtu, radītu bailes uzbrucējiem un demonstrētu varu, arī tagad gadsimtiem vecās pilis atstāj iespaidu un iedvesmo ceļotājus. Britu laikraksts "Daily Mail" nosaucis, viņuprāt, skaistākās viduslaiku (un viduslaiku stilā celtās) pilis un cietokšņus, kā arī vairākas renesanses augstmaņu mītnes.

Jau kopš 11. gadsimta Eiropā, Āzijā un Tuvajos Austrumos celti iespaidīgi nocietinājumi – monarhu un augstmaņu pilis, kas pauda teritoriālo varenību un aizsardzības spējas, raksta "Daily Mail". Protams, tā kā saraksta veidotāji ir briti, tieši Lielbritānijas pilis tajā ir nomācošā pārsvarā.

Celtas augstās klintīs vai upju ielokos, ar dabas un cilvēku veidotiem šķēršļiem pret iebrucējiem, šīs pilis mūsdienās ir īsts to atrašanās vietu ierocis, lai piesaistītu apmeklētājus, ceļotājus un zinātniekus. Daudzas no tām iedvesmojušas jau romiešu celtniecības māksla. Viduslaikos kādreizējās koka pilis nomainīja akmens un mūra celtnes, kas daudzviet, pārciešot visdažādākos laika gaitā radušos pārbaudījumus, saglabājušās līdz pat mūsdienām.

Tomēr dažas no sarakstā redzamajām pilīm celtas krietni vēlāk, 19. gadsimtā, kad bruņniecība tika romantizēta, un, ja tā var teikt, atkal nāca modē, līdz ar autoru rakstītām pasakām un nostāstiem. Tāda ir, piemēram, pasaules populārākā pils Noišvānšteina Bavārijā, kas bija tikai sapņotāja valdnieka iegriba, nevis reāla nepieciešamība aizsardzībai. Tomēr līdzīga tendence bijusi arī Britu salās, Francijā un citur.

Tags

Anglijas karaliene Austrija Bavārija Eiropa Lielbritānija Luāra Rumānija Vēsture Eiropa

Comment Form