Projektu atbalsta
Sponsor Logo
Foto: Monta Blāze

Izkustēties Ventspilī: idejas aktīvām un sportiskām brīvdienām

Būt kustībā ir viens no labas pašsajūtas un dzīvesprieka pamatiem – tam piekritīs ikviens, kurš ir atradis sev piemērotāko fizisko nodarbi. Vienam nepieciešams intensīvs treniņš sporta zālē vai ikrīta skrējiens, cits labprāt dodas garās pastaigās vai mājās jogo kopā ar virtuālu treneri – kustības ir dažādas, bet tās visas ļauj mums justies labāk. Arī Ventspils, domājot par saviem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, iedvesmo un aicina izkustēties – daudzveidīgi un ikvienam.

“Ļoti daudz esam strādājuši, lai Ventspils pilsētā tiktu uzturēts veselību veicinošs, sportiskais gars. Lai aicinātu ventspilniekus un pilsētas viesus būt aktīviem un sekmētu iesaistīšanos daudzpusīgās sporta aktivitātēs, ir nodrošināta ne tikai laba sporta infrastruktūra, bet arī attīstīta veselīga dzīvesveida infrastruktūra, ko veido gan pludmale, pastaigu takas, veloceliņi, brīvdabas trenažieri un Bērnu pilsētiņas, gan daudzie sporta laukumi un ielu vingrošanas stadions, kompleksie izglītības iestāžu sporta laukumi un bērnu rotaļlaukumi," plašās iespējas būt aktīviem Ventspilī ieskicē Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldes vadītāja Daina Paipala.

Veselības saglabāšana visa mūža garumā ir katra cilvēka personīgā atbildība. Taču mūsu spēkos ir sniegt pilsētas iedzīvotājiem un viesiem daudzveidīgas iespējas nodarboties ar sportu, lai uzlabotu savu veselību un pašsajūtu. Daina Paipala

Celies un kusties

Dažkārt, lai vakaru pavadītu ērtā dīvānā, mēs aizbildināmies, ka sportošana prasa papildu līdzekļus. Lieliska iespēja ikvienam izkustēties bez papildu ieguldījuma ir āra trenažieri. Ventspilī tie pieejami jau 13 vietās – gan daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos, gan Jūrmalas parkā, Zilā karoga pludmalē, Reņķa dārzā, kur šovasar uzstādīti septiņi jauni trenažieri, un citviet.

Āra trenažieri ir vienkārši un intuitīvi saprotami un tie bez ierobežojumiem pieejami jebkurā diennakts laikā, tāpēc efektīvi izmantojami gan kā ikdienas treniņu sastāvdaļa, gan gadījumos, kad vienkārši gribas pakustēties vai pamēģināt ko jaunu. Jo, kas zina – varbūt tieši šī kustība kļūs par tavu.

Kustībā tu esi arī staigājot – vienalga, vai tie ir 10 tūkstoši soļu dienā, vai mazāk. Pastaiga ļaus izlocīt dienas skrējienā nogurušo ķermeni un, kas noteikti nav mazāk svarīgi, sakārtot domas un mazināt satraukumu. Tāpat pastaigā tu vari doties kopā ar ģimeni, nomainot seriālu skatīšanos ar krietni vien kvalitatīvāku kopā būšanas laiku, vai draugiem, vietējās kafejnīcas apmeklēšanas vietā izvēloties pastaigu ar pikniku noslēgumā.

Ventspilī ir daudz vietu, kas aicināt aicina celties un staigāt – Jūrmalas parks, Reņķa dārzs, pludmale, Ostas ielas promenāde, Būšnieku ezera taka un citas vietas. Tāpat fiziskās aktivitātes var apvienot ar pilsētas iepazīšanu, aizstaigājot uz agrāk neredzētām vietām vai ierastos ceļus izstaigājot citā diennakts laikā.

Šo vietu apgūšanā var izmantot arī velosipēdu (ja esi pilsētas viesis, te meklē velosipēdu īres iespējas), nodrošinot sev augstākas intensitātes aktivitāti un redzot vairāk – Ventspils veloceliņu kopgarums ir 60 km, un tie sasaista iecienītākos tūrisma objektus pilsētā. Ventspils velomaršrutu karti meklē šeit.

Ventspils sportisko garu apliecina arī tas, ka iedzīvotāji un pilsētas viesi bez maksas sporta aktivitātēm var izmantot deviņus pludmales volejbola laukumus, no kuriem pieci atrodas Pludmales volejbola stadionā pie Zilā karoga pludmales, pilsētas stadionu, futbola laukumus, skeitparku un BMX trasi.

Ventspilī jau vēsturiski ir cieņā basketbols, un šobrīd pilsētā pieejami 30 brīvpieejas basketbola laukumi. 

Novērtējot 3x3 basketbola sporta veida attīstību, sporta laukumā pie Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas vasaras mēnešos ikvienam no pulksten 10 līdz 22 pieejami jauni 3x3 basketbola laukumi, kuru segums ENLIO ražots Ķīnā, bet groza konstrukcijas ražotas Nīderlandes kompānijā “Schelde Sports B.V.” un atbilst Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) prasībām. Uz šādiem laukumiem notiks arī 2021. gada Tokijas Olimpiskās spēles 3x3 basketbolā.


Tuvākie sporta dzīves pasākumi Ventspilī:

8. augusts – Vislatvijas nūjošanas festivāls

15. augusts - 16. augusts – Latvijas čempionāta posms un Ventspils kauss BMX riteņbraukšanā

27. - 29.augusts – 19. starptautiskais kērlinga turnīrs "Ventspils kauss 2020"

29. augusts – Starptautiskās klinšu kāpšanas sacensības “Ventspils OPEN 2020”

29. augusts – Starptautisks turnīrs svarcelšanā "Ventspils 2020"

18. septembris – Olimpiskā diena 2020

20. septembris – Akmens mešana Zilā karoga pludmalē

18. - 27. septembris – Eiropas sporta nedēļa 2020

Slido, veiko vai kāp kalnā

Tiem, kuri vēl vēlas noķert vasaru aiz astes un baudīt ūdenspriekus, jādodas uz Pludmales akvaparku, kur var ne tikai izmantot ūdens atrakcijas un labi atpūsties, bet arī pabūt svaigā gaisā, iegūt skaistu, dabīgu iedegumu un klausīties jūras šalkās. Darbu atsācis arī Ūdens piedzīvojumu parks, kurā pieejamas atpūtas un atveseļošanās iespējas dažāda vecuma grupu iedzīvotājiem un sportistiem.

Tāpat aktīvas atpūtas cienītājiem savā maršrutā jāiekļauj Ventspils Piedzīvojumu parks – aktīvās atpūtas un sporta komplekss, kur pieejamas plašas izklaides un sportošanas iespējas individuālajiem apmeklētājiem, grupām un ģimenēm visa gada garumā. Piedzīvojumu parkā darbojas atrakciju zona, kameršļūkšanas trase, Virvju trase, kā arī veikparks. 

Gana liels izaicinājums mazāk aktīvajiem būs 385 soļu kāpiens līdz Lemberga hūtes virsotnei, kas atrodas 58 metrus virs jūras līmeņa un no kuras paveras iespaidīgs skats.

       

Ja vasaras svelme nogurdinājusi, lieliska izklaide būs slidotavas apmeklējums Olimpiskā centrā “Ventspils” Ledus hallē, bet vairāk par Olimpiskā centra “Ventspils” piedāvātajām iespējām var uzzināt šeit.

Nūjošanas pionieri

Ventspils, šķiet, neoficiāli uzskatāma par Latvijas nūjošanas galvaspilsētu, un tieši tur jau 11. gadu notiek Vislatvijas nūjošanas festivāls.

Lai gan nūjošanas popularitāte Latvijā arvien pieaug, daudziem vēl aizvien šķiet – tā ir tāda senioru aktivitāte. Ventspilnieki šo priekšstatu lauž – pilsētas parkos, ielās un citās pastaigām piemērotās vietās redzami dažāda vecuma un fiziskās sagatavotības nūjotāji.

Nūjošana uzskatāma par vienu no demokrātiskākajām fiziskajām aktivitātēm: nūjas un labi apavi ir vienīgais, kas nepieciešams, un nūjojot tu neesi piesaistīts nedz noteiktam nodarbību grafikam, nedz sporta zāles abonementa iespējām – galvenais ir sasparoties un doties ārā. 

Seko Ventspils aicinājumam un izkusties. Kustību iespēju tur netrūkst, izpēti, izbaudi un atrodi savu!

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: myUrlKeys

Filename: ads/widget_between_article.inc

Line Number: 7

Backtrace:

File: /www/htdocs/common/includes/verticals/ads/widget_between_article.inc
Line: 7
Function: _error_handler

File: /www/htdocs/delfi/includes/projects/aboutpages/content_replace.inc
Line: 332
Function: include

File: /www/htdocs/delfi/includes/projects/aboutpages/content_replace.inc
Line: 299
Function: call_user_func_array

File: /www/htdocs/delfi/includes/projects/aboutpages/content_replace.inc
Line: 300
Function: preg_replace_callback

File: /www/htdocs/delfi/includes/projects/aboutpages/content_replace.inc
Line: 392
Function: aup_shortcode

File: /www/delfi/php/sadmin/be/application/controllers/SpecialProjectsCTRL.php
Line: 114
Function: include

File: /www/delfi/php/sadmin/be/htdocs/index.php
Line: 292
Function: require_once

Projekta ''Iepazīsti Ventspili vietējo acīm"' veidotāji: saturs – Kristīne Melne, foto – Kārlis Dambrāns, video – Patriks Pauls Briķis, dizains – Inga Čujevska, izstrāde – Emīls Cinītis, projekta vadītāja – Marta Cīrule, mediju komunikācijas eksperte – Liene Lacberga, aģentūru grupas vadītāja – Kristīne Brahmane.

Projektā izmantoti Montas Blāzes, Renāra Boļšēvica, Elīnas Emares, Mārtiņa Dangas un Annas Grudiņinas foto un attēli no Ventspils muzeja arhīva.

Raksta "Idejas ideālai vasarai: ko redzēt un piedzīvot Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Ventspils Kultūras centram.

Raksta "Slavenākā laiva Latvijas kino un vēstures liecība ar labāko skatu" veidošanā īpašs paldies Ventspils muzejam.

Raksta "Kur satiekas sports, prieks un ielu kultūra: aktīva dzīvesveida iespējas Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Olimpiskajam centram "Ventspils".

Raksta "Ekskluzīvs ieskats: kā top Ventspils Zinātnes un inovāciju centrs" veidošanā īpašs paldies Ventspils Izglītības pārvaldei.

Raksta "Ventspils zaļā būtība, dabas noteikumi un 200 tūkstoši sīpolpuķu" veidošanā īpašs paldies Ventspils pilsētas pašvaldības iestādei “Komunālā pārvalde”.

Raksta "Smiltīs pazudusī pilsēta, Melnais sivēns un pasaulslavenais drosminieks Rebels" veidošanā īpašs paldies Ventspils muzejam.

Raksta "Maģiskā Ventspils vietējo acīm – skaistākie pilsētas skati dažādos rakursos" veidošanā īpašs paldies Ventspils pilsētas pašvaldības iestādei “Komunālā pārvalde”.

Raksta "Pazemes tunelī, kosmosā un rotaļās: idejas ģimenes brīvdienām Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Ventspils Izglītības pārvaldei.

Raksta "Izkustēties Ventspilī: idejas aktīvām un sportiskām brīvdienām" veidošanā īpašs paldies Olimpiskajam centram "Ventspils" un Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldei.

Raksta "Radoši izaicinājumi, augstākās klavieres un skaļākā bibliotēka: Ventspils kā kultūras tūrisma galamērķis" veidošanā īpašs paldies Venstpils pilsētas domes Kultūras centram un SIA "Kurzemes filharmonija".
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.