Aicina uz pārgājienu aizsargājamo ainavu apvidū 'Ziemeļgauja'

Aicina uz pārgājienu aizsargājamo ainavu apvidū 'Ziemeļgauja'
Foto: Shutterstock

Ziemeļgauja ir viens no skaistākajiem un ainaviski savdabīgākajiem apvidiem Latvijā – te saglabājušās parkveida pļavas, kurās aug simtiem gadu veci koki un kuras aizved tevi tūkstošiem gadu senā pagātnē, te sastopamas iekšzemes kāpas, kā arī Gauja, neprātīgi līkumojot, atsegusi stāvkrastus un atstājusi aiz sevis daudzas vecupes.

To visu pieredzēt būs iespējams Latvijas Dabas fonda ainavu tūrē 18. augustā aizsargājamo ainavu apvidū "Ziemeļgauja". Ainavas un tajā mītošās bioloģiskās daudzveidības stāstu izstāstīs biologs, LDF projekta "GrassLIFE" demonstrējumu vadītājs Viesturs Lārmanis un ainavu pētniece Anita Zariņa. Pārgājiena laikā Gaujas ielejā ar ainavu saspēlēsies koklētāja Birutas Ozoliņa un Ernests Medenis.

Tikšanās vieta tūrei būs pie zemnieku saimniecības "Krastiņi", Valkas novadā no pulksten 11.30, kad pārgājiena dalībnieki tiks cienāti ar kafiju. Ainavu tūres sākums pulksten 12. Dalība ainavu tūrē – bez maksas, turklāt visi gājēji tiks cienāti ar siltu zupu. Plānotais pārgājiena ilgums – piecas stundas, kuru laikā tiks mēroti aptuveni septiņi kilometri.

Dalībnieku skaits ierobežots, tāpēc organizatori lūdz pieteikties laikus, aizpildot šo formu.

Pasākuma norisi finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl