Atkal pārceļ Ķemeru viesnīcas atklāšanas laiku; pašlaik ēkā esot pabeigti remontdarbi
Foto: LETA

Vēsturiskā sanatorijas kompleksa "Ķemeri", kur plānots veidot pieczvaigžņu viesnīcu "Park Hotel Ķemeri" un labsajūtas klīniku, darbus bija plānots pabeigt šogad, tomēr projekta attīstītāji paziņojuši, ka viesnīcas atklāšanas plāni aizkavēsies un tagad sola, ka to atklās 2020. gadā, kavēšanos skaidrojot ar "biznesa attīstības plāna izmaiņām".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jautāta, kas tieši kavē darbus, viesnīcas pārstāve Gita Bute "TūrismaGids" pastāstīja, ka pie vainas esot tas, ka zeme ap viesnīcu pieder Jūrmalas pašvaldībai, kas arī šajā teritorijā plāno vērienīgus attīstības darbus, ceļot dabas izglītības centru un rekonstruējot vēsturisko parku, kā arī ūdenstorni, savukārt viesnīca - privātai kompānijai, un, piemēram, viesnīcai pienākošās komunikācijas ir jāvelk cauri pašvaldības attīstāmajām teritorijām, stāsta Bute. Tad nu remontdarbi aizkavējoties. Daļu parka labiekārtošanas darbu solījuši izpildīt arī viesnīcas pārstāvji, tāpēc visam esot jānorit sazobē ar pašvaldību. “Komunikācija ir laba, bet, kā jau ar pašvaldības iestādēm, varbūt nav tik ātra. Tomēr Jūrmalas domes plāni tiek īstenoti laikā,” stāsta topošās viesnīcas pārstāve.

Atkal pārceļ Ķemeru viesnīcas atklāšanas laiku; pašlaik ēkā esot pabeigti remontdarbi
Foto: Publicitātes foto

Pirms gada ziņojām, ka bijušās sanatorijas kompleksa atjaunošanā plānots ieguldīt 17 miljonus eiro, kā arī, ka 2017. gada martā bija sākta viesnīcas istabu izbūve un Jūrmalas būvvaldē iesniegts ēkas vēsturiskās daļas rekonstrukcijas projekts. Pašlaik ēkā esot pabeigti remontdarbi un ar mēbelēm labiekārtoti viesnīcas pilotnumuri. Izvēlēti arī mēbeļu piegādātāji un sadarbības partneri telpu labiekārtošanai.

Jau vēstīts, ka vēsturiskā sanatorijas kompleksā "Ķemeri" plānots veidot pieczvaigžņu viesnīcu "Park Hotel Ķemeri" un "wellness" jeb labjūtas klīniku.

Atkal pārceļ Ķemeru viesnīcas atklāšanas laiku; pašlaik ēkā esot pabeigti remontdarbi
Foto: Publicitātes foto

Kā ziņots, 1998.gadā Ķemeru sanatoriju iegādājās uzņēmums "Ominasis Latvia", kas piederēja Saūda Arābijas investoram Omāram Saleham Al Hamdi. Kopš tā laika uzņēmums regulāri izpelnījās pārmetumus par privatizācijas nosacījumu nepildīšanu, pārāk lēniem rekonstrukcijas darbiem un nepietiekamu investīciju ieguldīšanu. Vairākkārt tika noteikti datumi viesnīcas atklāšanai, kas nekad netika izpildīti un vienmēr pārlikti. Tāpat uzņēmums regulāri bija iesaistīts dažādās tiesvedībās par saistību nepildīšanu.2003.gadā ekskluzīvo viesnīcu ķēde "Kempinski" apliecināja, ka ir gatava kļūt par sanatorijas "Ķemeri" operatoru jeb apsaimniekotāju pēc tās rekonstrukcijas pabeigšanas. Tomēr rekonstrukcija ieilga.

2012.gadā bez pēdām pazuda arābu investoriem piederošā SIA "Ominasis Latvia". Uzņēmums nespēja pabeigt Ķemeru sanatorijas rekonstrukciju un piedzīvoja vienu maksātnespējas pieteikumu un tiesvedību pēc otras.

2014.gada oktobrī savu gatavību iegādāties maksātnespējīgajai "Ominasis Latvia" piederošo Ķemeru sanatorijas mantas kopumu izsolē apliecināja "Park Hotel Ķemeri", taču mēnesi vēlāk izsole atzīta par nenotikušu, jo uzvarētājs nebija noteiktajā laikā samaksājis par pirkumu.
2015.gada februārī kreditoru sapulcē tika apstiprināta Ķemeru sanatorijas nekustamā īpašuma pārdošana, un īpašumu nolemts pārdot nodrošinātajam kreditoram SIA "Arhiidea". Pārdošanas cena tika noteikta atbilstoši pēdējās nenotikušās izsoles sākumcenai - 2,86 miljoni eiro. Ķemeru sanatorija Krievijas pilsonim Aleksandram Gusakovam piederošās SIA "Park Hotel Ķemeri" īpašumā oficiāli nonāca 2015. gada 6. februārī, kad tiesa apstiprināja cesijas darījumu starp sanatorijas pircēju SIA "Arhiidea" un SIA "Park Hotel Ķemeri". Līdz ar to "Arhiidea" visas savas prasījuma tiesības cedējusi "Park Hotel Ķemeri".

Tāpat vēstīts, ka pērn parakstīts nodomu protokols starp Jūrmalas domi un uzņēmumu "Park Hotel Ķemeri". Protokols paredz Ķemeru sanatorijas kompleksa atjaunošanu, sākot tajā viesnīcas un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu līdz 2019. gada 1. oktobrim, radot vismaz 195 jaunas darbavietas.

Atkal pārceļ Ķemeru viesnīcas atklāšanas laiku; pašlaik ēkā esot pabeigti remontdarbi
Foto: SIA Lauder Architekts

Kā iepriekš informēja pilsētas domes pārstāve Ieva Aile, pašvaldība, parakstot protokolu, apliecinājusi, ka ar Eiropas Savienībasstruktūrfondu līdzfinansējuma atbalstu sakārtos pieguļošo infrastruktūru - atjaunos vēsturisko Ķemeru parku, izveidos interaktīvu dabas tūrisma objektu, sakārtos ceļus un autostāvvietas. Vairāk par šiem plāniem var lasīt šeit.

Tāpat vēstīts, ka līgumu ar "Park Hotel Kemeri" par sanatorijas "Ķemeri" tehnoloģisko atbalstu un objekta rekonstrukciju ir parakstījis Krievijas viesnīcu tīkls "Heliopark Hotels&Resorts". Ieguldījumi sanatorijas rekonstrukcijā būs līdz 20 miljoniem eiro.

Pašlaik viesnīca uzsākusi arī parka inženiersistēmu rekonstrukciju un noslēguši jaunu šīs vasaras darbu grafiku, kas tikšot realizēts līdz šī gada rudenim, sola attīstītāji. Darba plānā ietilpst pieslēgšanās gāzes piegādes tīklam, ūdensapgādes un kanalizācijas iekšējo un ārējo tīklu rekonstrukcija, ko realizēs kompānija “Mesako”. Kam sekos kultūrvēsturiskā Ķemeru parka atjaunošana, interaktīvā dabas tūrisma centra izveide, piegulošo ceļu un stāvvietas sakārtošana, ūdens torņa restaurācija un bērnu laukumiņa izbūve, ko savukārt realizēs Jūrmalas dome ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējuma atbalstu.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jūrmala Jūrmalas dome Ķemeri
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form