'Ceļo droši, ceļo aizraujoši!' – ĀM sāk jaunu informatīvo kampaņu
Foto: DELFI

2. jūnijā Ārlietu ministrija (ĀM) lidostā "Rīga" sadarbībā ar lidostu "Rīga", nacionālo aviokompāniju "airBaltic" un Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociāciju sākusi informatīvo vasaras kampaņu "Ceļo droši, ceļo aizraujoši!". Tās mērķis, sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, ir aicināt ceļotājus rūpīgi sagatavoties lidojumiem uz tālām zemēm, informē ĀM Preses centrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ārlietu ministrijas pieredze liecina, ka līdz ar pandēmijas radīto ceļošanas ierobežojumu atcelšanu vērojama augsta Latvijas valstspiederīgo interese par ārvalstu ceļojumiem. Tiek izvēlēti arvien tālāki un arī nedrošāki galamērķi. Vienlaikus novērojams, ka Latvijas valstspiederīgie nereti tiek aizturēti par pārkāpumiem vai noziedzīgiem nodarījumiem tādās valstīs, kur konsulāro atbalstu nodrošināt ir sarežģīti," uzsver ĀM Konsulārā departamenta direktore Agnese Saliņa.

2022. gadā 61 persona tika aizturēta Brazīlijā, Kolumbijā, Zimbabvē, Gabonā, Indonēzijā, Franču Gviānā, Kenijā, Panamā, Taizemē, Maldīvijā, Krievijā, Baltkrievijā.

Lidostas "Rīga" Aviācijas drošības nodaļas vadītājs Toms Neilands atgādina galvenās lietas, kas jāņem vērā ikvienam ceļotājam: "Katrs ceļojums rada augsni lielākam vai mazākam satraukumam, īpaši, ja neceļojam bieži. Taču mēs paši varam laikus sagatavoties un padarīt sava ceļojuma sākumu patīkamu: ierasties lidostā vismaz divas stundas pirms plānotās izlidošanas, pārbaudīt bagāžas noteikumus un nepieļaut kļūdas, kārtojot ceļojuma somas, kā arī laikus sagatavoties drošības pārbaudei – iztukšot kabatas, pareizi iepakot šķidrumus un elektroierīces."

Kampaņā ceļotājus aicina pārdomāti sagatavoties ceļojumiem uz tāliem galamērķiem un pirms došanās ceļā pārliecināties, vai ceļojums uz izvēlēto galamērķi ir drošs, pārbaudīt savu un līdzbraucēju ceļošanas dokumentu derīguma termiņu, nepieciešamības gadījumā noformēt vīzas, iegādāties plānotajām aktivitātēm atbilstošu ceļojuma apdrošināšanu, kā arī konsultēties vakcinācijas kabinetā, kā pasargāt sevi no dzeltenā drudža vai citām saslimšanām.

Tālu ceļojumu laikā īpaša uzmanība jāpievērš veselībai – līdzi jāņem nepieciešamie medikamenti, kā arī jābūt uzmanīgiem ar ūdeni un pārtiku, lai veselības problēmas nesabojātu ceļojumu. Tāpat, gatavoties ceļojumam, ir svarīgi nodrošināties ar informāciju par rīcību ārkārtas situācijā. Latvijas konsulārais dienests ir sazvanāms diennakts režīmā: (+371) 26 33 77 11.

Informatīvās kampaņas digitālie materiāli vasaras atvaļinājumu un skolas brīvlaika sezonā tiks demonstrēti Ārlietu ministrijas un partneru sociālajos tīklos, kā arī lidostā "Rīga" un Rīgas Starptautiskajā autoostā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.