Ciemojoties Lietuvā: daudzveidīgi pasākumi, kurus šovasar apmeklēt Viļņā

Ciemojoties Lietuvā: daudzveidīgi pasākumi, kurus šovasar apmeklēt Viļņā
Foto: Publicitātes foto

Ja jau kādu laiku vēlies doties ceļojumā uz tuvajām kaimiņvalstīm, vasaras brīvdienas ir lielisks brīdis, kad to realizēt. Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, jau sākot no maija un līdz pat septembra sākumam būs iespēja vērot un piedalīties dažādos jestros un izglītojošos pasākumos. Tāpat pasākumu apmeklēšanu vērts apvienot ar ievērojamu vietu apskati.

Perkusiju improvizācija, kurā var piedalīties ikviens

19. maijā tradicionālajā "Ielu mūzikas dienā" Viļņas vecpilsētas ielas un parkus pieskandinās talantīgi, pieredzējuši mūziķi un jauni censoņi no Lietuvas, Latvijas un citām valstīm – vecpilsētu piepildīs roka, džeza, folka un citu stilu mūzika un priekšnesumi.

Ciemojoties Lietuvā: daudzveidīgi pasākumi, kurus šovasar apmeklēt Viļņā
Foto: Publicitātes foto

Arī šogad Ielu mūzikas diena noslēgsies ar "Drum2gether" perkusiju parādi un brīvu improvizāciju, kurā aicināts piedalīties ikviens apmeklētājs. Ielu mūzikas diena kļuvusi par vienu no lielākajiem notikumiem, kas vienlaikus norisinās vairākās Lietuvas pilsētās, ik gadu pulcējot aptuveni 5000 dalībnieku. Plašāka informācija rodama šeit.

Laikmetīgās mākslas cienītājiem

Ciemojoties Lietuvā: daudzveidīgi pasākumi, kurus šovasar apmeklēt Viļņā
Foto: Publicitātes foto

No 7. līdz 10. jūnijam Lietuvas izstāžu un kongresu centrā "Litexpo" jau devīto reizi norisināsies laikmetīgās starptautiskā mākslas mese jeb gadatirgus "ArtVilnius'18". Šogad mese veltīta Lietuvas simtgadei un lielākais uzsvars būs tieši uz Baltijas mākslas scēnu, taču tajā iesaistīsies arī vairāk nekā 50 galerijas no dažādām pasaules pilsētām, tostarp Ņujorkas, Parīzes un Maskavas. Pērn šajā pasākumā pārsniegti vairāki rekordi – lielākais apmeklētāju skaits (22,5 tūkstoši cilvēku) un visvairāk pārdotu mākslas darbu (vairāk nekā 200). Apmeklētājus priecēs ievērojams skaits skulptūru, instalāciju un performanču, kā arī radošās darbnīcas un lekcijas, kurās aicināti piedalīties visu vecumu apmeklētāji.

Novērtēt, kā dziesmu svētkus svin kaimiņi

Ciemojoties Lietuvā: daudzveidīgi pasākumi, kurus šovasar apmeklēt Viļņā
Foto: Publicitātes foto

Ne tikai Latvijā mīt saviļņojošā dziesmu un deju svētku tradīcija, arī Lietuvā tā pulcē iedzīvotāju tūkstošus, vienojoties kopīgā kultūras baudījumā. Lietuvas simtgades dziesmu svētki "Tās vārdā…" notiks no 1. līdz 6. jūlijam. Šogad unikālā svētku programmā piedalīsies 40 tūkstoši dalībnieku no visas Lietuvas, pulcējoties Viļņā, lai dalītos ar novadu dziesmām, dejām un tradīcijām. Lietuvas Dziesmu svētki iedalīti vairākās nozīmīgās daļās – Folkloras diena, Ansambļu vakars un Deju diena, kuras papildinās tautas mākslas izstāde, Kankļu pēcpusdiena un citas tematiskas aktivitātes.

  • Viļņai piemīt vecpilsētas šarms un mūsdienīga aura. Plašāk par šarmanto pilsētu lasi šeit.

Īpašas performances ekskluzīvā vietā

No 16. līdz 27. jūlijam, pašā vasaras pilnbriedā Viļņa aicina uz "Vasaras mūzikas un teātra festivālu". Tā ietvaros pašā pilsētas sirdī – Viļņas Valdnieku pils pagalmā, rokas stiepiena attālumā no Ģedimina kalna tiks piedāvātas 10 performances. Festivāls apvieno sākot no klasikas līdz populārajai kultūrai, no skaistākajām operas ārijām līdz džeza partijām, piepildot skatuvi ar orķestra spēku. Šogad tā ietvaros varēs redzēt Šekspīra Hamletu, kā arī dzirdēt lietuviešu roka leģendu Andriusu Mamontovu un zviedru elektroniskās mūzikas pārstāvjus Little Dragon.

Iespēja baudīt kultūru tumsā

Ciemojoties Lietuvā: daudzveidīgi pasākumi, kurus šovasar apmeklēt Viļņā
Foto: Publicitātes foto

15. jūnijā ar vienas nakts festivālu jeb Kultūras nakti Viļņa centīsies parādīt, ka tumsā kultūru iespējams baudīt citā līmenī. Ne velti kinoteātrī pirms seansa nodziest gaismas, arī teātrī vai koncertā pirms uzveduma iestājas krēsla. Tumsa ļauj pilnībā ieslīgt kultūrā, dot vaļu iztēlei un ļauties mirkļa burvībai. Šogad festivālā būs baudāmas vairāk nekā 200 dažādas mūzikas, dejas, teātra, kino, fotogrāfiju, mākslas instalācijas, kā arī notiks dažādi pasākumi, kas nakts laikā atdzīvinās pilsētu.

Gardēžiem iespējas jaunām baudām

Apmeklējot Viļņu, pamanīsiet vietējo iedzīvotāju iecienīto ēdienu – burgerus, tāpēc likumsakarīgi, ka 26. jūlijā notiek Viļņas burgeru festivāls. Tajā iespējams nogaršot visdažādākās burgeru variācijas, tajā skaitā arī tādas, kas tapušas tikai īpaši festivālam. Savukārt gardēžiem, kas raugās citu ēdienu virzienā, interesanta būs "Open Kitchen" (atvērtā virtuve) – vieta, kas jau vairākus gadus Viļņas vecpilsētā visu vasaru gaida apmeklētājus piektdienu un sestdienu vakaros. Tas ir kaut kas starp pārtikas tirdziņu un restorānu zonu, kur iespējams nogaršot visdažādākos ēdienus, satikties un vienkārši labi pavadīt laiku.

  • Savukārt šajā rakstā vari iepazīsties ar interesantiem brīvdienu maršrutiem dažādās Lietuvas pilsētās.

Grandiozi Viļņas pilsētas svētki – multimākslas festivāls

Vasaras noslēgumā no 31. augusta līdz 2. septembrim notiks Viļņas pilsētas svētki, kas pulcē ievērojamus māksliniekus, augsta līmeņa mūziķus, izstādes un uzstāšanās veltītas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, turklāt bez maksas. Svētku epicentrs būs lielākās brīvdabas vietas pilsētā – Katedrāles laukums, Ģedimina avēnija, Vingis parks un Kalnu parks. Festivāls ik gadu pulcē vairāk nekā 300 tūkstošus apmeklētāju. Iepriekšējos gados tajā uzstājušies tādi mākslinieki kā Sers Eltons Džons, Björk, Gus Gus, Prāta Vētra un daudzi citi, bet šī gada programma drīzumā tiks izziņota. Vairāk par Lietuvas valsts atjaunošanas simtgades pasākumiem Viļņā lasi te.

  • Ja šovasar vēlies aizbraukt arī uz Igauniju, šajā materiālā vari izlasīt par aktuālākajiem šī gada aktuālākajiem pasākumiem dažādās pilsētās.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl