Daugavpils cietoksni šosezon jau apmeklējuši gandrīz 50 tūkstoši cilvēku
Foto: Publicitātes foto

Daugavpils cietoksnī 2017. gads bijis ražīgs gan aizvadīto pasākumu, gan arī apmeklētāju skaita ziņā: no janvāra līdz septembra beigām to apmeklējuši 46 539 cilvēki, kas ir par 21 procentiem vairāk nekā pērn, pastāstīja tā pārstāve Jolanta Šmukste. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad visražīgākais bijis jūlijs, kad cietoksnī viesojās vairāk nekā 15 tūkstoši apmeklētāju. Tas izskaidrojams ar Daugavpils starptautiskā vēstures rekonstrukciju klubu festivāla "Dinaburg 1812" popularitātes pieaugumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Cietoksni atpūtai iemīļojušas gan ģimenes ar bērniem, gan tūristu grupas, gan arī individuālie ceļotāji.
No 1. maija līdz 31. septembrim apmeklētājiem bija atvērta arī 1. krasta lunetenes kordegarde (bijusī sardzes ēka), kuru šogad apmeklēja 8390 viesu. Tāpat ceļotāji labprāt izvēlējās arī ekskursijas gida pavadībā. Šogad Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras gidi cietoksnī jau novadījuši 255 ekskursijas, kurās piedalījās vairāk nekā 3750 ekskursantu.

Bez lielajiem pasākumiem – Muzeju nakts, Martas balles, Mākslas nakts, festivāla "Dinaburg 1812", Eiropas Kultūras mantojuma dienām, kas notiek cietoksnī, par tradīciju kļuvuši un apmeklētāju ievēroti bija arī mazāka mēroga pasākumi – Zāļu tirgus pirms Līgo svētkiem, Visvalža diena un Alus festivāls septembra beigās, dažādi sadanči, kā arī Latvijas valsts svētkiem veltītie tematiskie pasākumi novembrī.

Ekskursijas Daugavpils cietokšņa iepazīšanai notiek arī ziemā, un tās var pieteikt Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā (65424043 vai 28686331) un Daugavpils tūrisma informācijas centrā (65422818 vai 26444810).

Vairāk par cietokšņa vēsturi un apskates iespējām mūsdienās lasiet šeit.

Tags

Daugavpils Ekskursija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form