Foto: Daugavpilī rekonstruē vēsturisko kauju ar Napoleona armiju
Foto: DELFI

Sestdien Daugavpilī jau 5. reizi norisinājās Starptautiskais vēsturiskās rekonstrukcijas festivāls "Dinaburg 1812" kas veltīts 19. gadsimta pirmās puses notikumiem, kad Dinaburgas cietokšņa garnizons atvairīja Napoleona armijas uzbrukumu 1812. gada jūlijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

5. Starptautiskā vēsturiskās rekonstrukcijas festivāla "Dinaburg 1812" pirmajā dienā notika svinīgā rekonstrukcijas klubu parāde pūtēju orķestra pavadībā. Pasākumā piedalās aptuveni 160 dalībnieki no 15 vēstures rekonstrukcijas un vēsturisko deju klubiem, kas pārstāv Latviju, Lietuvu, Krieviju, Poliju, Čehiju un Baltkrieviju.

Svētdien noritēs festivāla otrā diena, kas sāksies ar cietokšņa karoga pacelšanu un Nikolaja vārtu atvēršanu pulksten 11. Šogad Daugavpils griezīsies īstā laikmetu virpulī – blakus krievu un franču armiju nometnēm Daugavpils cietokšņa teritorijā tiks iekārtotas seno latgaļu un vikingu apmetnes, staigās Ziemeļu kara, kā arī 1. un 2. Pasaules kara karavīri.

Piedāvājam ieskatu spilgtākajos sestdienas pasākuma mirkļos.

Tags

Daugavpils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form