Foto: Kā izskatās Saulkrastu Baltā kāpa pēc nogruvuma

Foto: Kā izskatās Saulkrastu Baltā kāpa pēc nogruvuma
Foto: instagram.com/ingusbukss

Šonedēļ Latviju pāršalca ziņa, ka vēja un ūdens ietekmē nobrucis viens no Vidzemes jūrmalas ievērojamākajiem dabas objektiem – Saulkrastu baltā kāpa, izpostot arī tūristu un atpūtnieku iecienītās kāpnes un koka laipu.

Skati, kas paveras dabas objektā pašlaik, ir visai iespaidīgi. Lūk, kā Baltā kāpa izskatījās 8. novembrī.

Jau ziņojām, ka pagājušajās brīvdienās noticis smilšu kāpas nogruvums Saulkrastos. Saulkrastu novada pašvaldības īpašumu apsaimniekošanas speciālists Artis Blankenbergs raidījumam "Panorāma" skaidroja, ka laipa bija celta 2013.gadā un katru gadu "drusciņ piestutēta", bet pēc šajā rudenī notikušā tā vairs nebūs atjaunojama.

Blankenbergs pastāstīja, ka vēju radīto ķibeli risinās un jau tuvākajā laikā sāksies pieejas atjaunošanas darbi, raksta "Lsm.lv". "To, kas ir sabrucis, demontējam, jo tas sabrucis tādā veidā, ka to var samērā veiksmīgi pārcelt. Un mēs to laipu pārcelsim kāpai pa augšu gar malu. Otrs – mums zudusi pieeja cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām un mammām ar bērniem. Mums tagad nāk otrs projekts – Bērzu ielas galā taisīsim jaunu pandusu, un tur varēs noiet. Nedaudz tālāk no pašas kāpas." Vairāk lasiet šeit.

Baltā kāpa Saulkrastos atrodas Inčupes labajā krastā, pie upes ietekas jūrā. No tās paveras izcili skaists skats uz Vidzemes jūrmalas piekrasti, un tas ir viens no šī reģiona apmeklētākajiem apskates objektiem.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl