Individuālie apmeklējumi un programma tiešsaistē: kā norisināsies Baznīcu nakts
Foto: Rūjienas baznīcas draudzes arhīvs

Sestdien, 29. maijā, kristīgās kultūras notikumā "Baznīcu nakts 2021" dalību apstiprinājušas 97 baznīcas visā Latvijā. Ievērojot valstī noteikto kārtību un epidemioloģiskos norādījumus, baznīcas būs atvērtas individuāliem apmeklējumiem no pulksten 12, savukārt koncertus un citus pasākumus Baznīcu nakts kultūras programmā šogad varēs skatīties un klausīties arī tiešraidēs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Baznīcu nakts rīkotāji šogad aicināja Latvijas draudzes dievnamus atvērt jau pirms Baznīcu nakts laika – no pulksten 12. Individuāli baznīcu apmeklējumi šajā laikā ir iespējami. Tā būs iespēja cilvēkiem iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu dažādās Latvijas pilsētās un pagastos vairāku stundu garumā un atbilstoši noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām. Visvairāk atvērto dievnamu būs Vidzemē – 33 baznīcas, Rīgā un pierīgā – 23, Zemgalē – 14, Kurzemē – 13, Latgalē – 8,Sēlijā – 6.

Katra pieteiktā baznīca ir atzīmēta "Baznīcu nakts 2021" vienotajā kartē, kas publicēta mājaslapā www.baznicunakts.lv. Kartē var redzēt baznīcas atrašanās vietu, un, noklikšķinot uz punkta kartē, iepazīties ar aprakstu un uzzināt, kādas iespējas pieejamas konkrētajā baznīcā.

Baznīcu nakts svinīgā atklāšana – starpkonfesionāls dievkalpojums – notiks pulksten 18 Ogres Svētās Trīsvienības baptistu baznīcā un tiks translēts arī Baznīcu nakts "Facebook" kontā.

Baznīcu programmas tiešsaistē

Individuālie apmeklējumi un programma tiešsaistē: kā norisināsies Baznīcu nakts
Foto: LETA

Zināms, ka tiešsaistes programmas "Facebook" vidē plāno:

  • Baldones evaņģēliski luteriskā baznīca (@BaldonesBaznica),
  • Rūjienas Svētā Bērtuļa evaņģēliski luteriskā draudze,
  • Palsmanes evaņģēliski luteriskā baznīca (@palsmanesbaznica),
  • Ogres Svētā Trīsvienības baptistu baznīca (@ogrestrisvienibasbaznica),
  • Skaistkalnes Svētās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca (@skaistkalnesbaznica),
  • Siguldas Romas katoļu baznīca (@siguldasdraudze),
  • Rīgas Vecā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskā baznīca (@gertrudesdraudze).

Vienoti visā Latvijā

Ņemot vērā pagarināto pasākuma laiku, baznīcu zvanu kopīga zvanīšana notiks pulksten 12, 18 un 22, kas atbilst senajai baznīcas stundu lūgšanu tradīcijai – pusdienas, vakara un nakts lūgšanas laikam. Tāpat kā citus gadus, pulksten 21 notiks vienošanās kopīgai Tēvreizes lūgšanai.

Organizatori apmeklētājus aicina izmantot tēmturi #BaznīcuNakts2021 vai atzīmēt @BaznicuNakts savos sociālo tīklu ierakstos. Izveidotajā "Facebook" notikuma sadaļā "Diskusija" apkopoti ieraksti par draudžu programmām.

Tags

Baznīcu nakts Ekskursija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form