Izveidots audiogids par latviešu strēlnieku gaitām Nāves salā 'Līnas Čankas stāsts'
Foto: U. Laganovskis

Līna Čanka piedzīvoja Pirmā pasaules kara nežēlīgās kaujas, taču latviešu strēlnieces kaujinieciskais gars un rakstura stingrība ļāva viņai izturēt visus kara laika pārbaudījumus. Nu par viņas gaitām Nāves salā stāsta jaunveidotais audiogids "Līnas Čankas stāsts", informē Ķekavas novada Tūrisma informācijas centrs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Nāves salas aizstāvēšana ir viena no latviešu strēlnieku spožākajām vēstures lapaspusēm. Tolaik pussala trīs kilometru garumā un 1,5 kilometra platumā Daugavas kreisajā krastā oficiāli saucās Ikšķiles priekštilta nocietinājumi, un tās teritorija ar nelielo Līves muižu atradās Kurzemes guberņas sastāvā. Karavīri šo placdarmu nodēvēja par Nāves salu, jo katru dienu šeit krita vai tika ievainots kāds no nocietinājuma aizstāvjiem. Vienīgā sieviete starp latviešu strēlniekiem, kura brīvprātīgi cīnījās Pirmā Pasaules kara laikā, bija Līna Čanka.

"Līna Čanka ir viena no drošsirdības un pašaizliedzības vislabākajiem piemēriem Pirmā Pasaules kara laika notikumos, un mūsdienās sava veida atpazīstamību iemantojusi, pateicoties nelielai viltībai, kā tikusi strēlnieku rindās. Kādai tieši? Par to var uzzināt, noklausoties piecus dažādus audiogida stāstus latviešu un angļu valodā bez maksas platformā izi.TRAVEL. Audiogidā atklājas Līnas Čankas sajūtas, atrodoties ierakumos: "Lidojošu šrapneļu un svilpjošo lādiņu skaņas manām ausīm bija kā mūzika." Var uzzināt par viņas dzīvi pirms un pēc kara notikumiem Nāves salā, par muzeja izveidi, pirmā pieminekļa latviešu strēlniekiem atklāšanu un septiņu nezināmo karavīru atrašanu salas teritorijā pēc vairākiem gadiem," tā Ķekavas TIC.

Pašā salā izvietotas arī plāksnītes ar katra stāsta QR kodu – pie lielformāta stendiem, pieminekļa, Septiņu nezināmo karavīru atdusas vietas, ierakumiem, kādreizējā muzeja vietas un pontona laipas Daugavas krastā. Ja izvēlaties doties pastaigā pa Nāves salu un audiogids izi.TRAVEL platformā jau ir sākts atskaņot, pietuvojoties objektiem, vēstīts, ka stāsti atskanēs automātiski, QR kodu nav nepieciešams katru reizi skenēt no jauna. Mobilo ierīci var lietot kā ierasts, piemēram, paralēli klausīties mūziku kādā no straumēšanas vietnēm, fotografēt u.tml.

Par atbalstu un konsultācijām audiogida tapšanā Ķekavas novada TIC teic Jānim Hartmanim un par Līnas Čankas balss iedzīvināšanu – Gitai Priedītei.

Paturi prātā, ka vienīgais veids, kā nokļūt Nāves salā, ir, izmantojot kādu ūdenstransporta līdzekli, un uz vietas šāds pakalpojums netiek nodrošināts. Par nokļūšanas iespējām var konsultēties ar Ķekavas novada Tūrisma informācijas centru (tel. 27017333, e-pasts: turisms@kekava.lv).

Vairāk par audiogidu lasi šeit.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form