Kādas jaunas izklaides un tūrisma iespējas šogad būs pieejamas Jelgavā?
Foto: Publicitātes foto

Jelgavas Pasta salā šajā nedēļas nogalē norisināsies jau 18. Ledus skulptūru festivāls. Šogad festivāla tēma ir "Pasaules brīnumi". Festivāla ietvaros taps ne tikai konkursa darbi, bet arī ledus mākslas objekti - ledus bārs, demo skulptūras un foto skulptūras. Arī pie ieejas izstāžu centrā Ķīpsalā, kur šonedēļ notiks izstāde "Balttour", apmeklētāji varēs sajust nelielu daļiņu no festivāla īpašās noskaņas, apskatot un nofotografējoties pie ledus skulptūras, kas veidota atbilstoši šī gada tēmai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad pilsētā norisināsies arī citi tradicionālie festivāli – pilsētas svētki, smilšu skulptūru festivāls, Piena, maizes un medus svētki, Metāla svētki. Jelgava 2016. gadā izvēlēta par Latvijas jauniešu galvaspilsētu, tāpēc pilsētā šogad notiks arī vairāki valsts nozīmes pasākumi jauniešiem, par ko sīkāk būs iespējams uzzināt Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) stendā "Balttour".

Kādas jaunas izklaides un tūrisma iespējas šogad būs pieejamas Jelgavā?
Foto: F64

Pilsētas viesiem īpašus piedāvājumus sagatavojusi Jelgavas pils, kas tūristu grupas aicina sasildīties pie karstās šokolādes tases Hercogienes un galma dāmu sabiedrībā. Pilī pieejama arī Dorotejas mīlestības vēstuļu darbnīca, kas ļauj iejusties 19. gadsimta atmosfērā un sagatavot pārsteigumu saviem mīļajiem, nosūtot ar roku rakstītu un ar lakas zīmogu apzīmogotu vēstuli. Vasaras sezonā apmeklētājiem atvērtas arī unikālās Kurzemes hercogu kapenes. Īpašas ekskursiju programmas un atzītu mākslinieku izstādes visa gada garumā piedāvās Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs un Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis.

Līdz ar jaunizveidoto Pasta salu, Jelgavā ievērojami paplašinājies aktīvās atpūtas piedāvājumu klāsts. Sev piemērotu nodarbi siltajā sezonā varēs atrast gan mierīgas atpūtas cienītāji, gan tie, kas vēlas sajust asākas izjūtas. Jelgavā tapušas gan pilsētas pludmales, gan pieejami izbraucieni ar kuģīšiem pa Driksu un Lielupi, iespējams iznomāt SUP dēļus, ar ko apskatīt pilsētu no ūdens, tāpat pieejama arī laivu un katamarānu noma u.c. Jelgavas un apkārtnes upītes ir lieliski piemērotas laivu braucieniem. Pieejamas arī kartes un maršruti laivotājiem.

Kādas jaunas izklaides un tūrisma iespējas šogad būs pieejamas Jelgavā?
Foto: Publicitātes foto

Apmeklējot jaunas vietas, ir vēlme nobaudīt ko īpašu, šai vietai raksturīgu. Šoziem ikviens gardēdis aicināts nogaršot īpašos ziemas sezonas ēdienus Jelgavā, kuru pagatavošanā izmantoti Zemgales reģiona ražotāju un mājražotāju labumi, stāsta JRTC speciālisti.

Izstādē "Balttour" klātienē būs iespējams tikties ar Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmuma "Route Busters" pārstāvjiem. Viņi klātesošos iepazīstinās ar savu piedāvājumu tūristiem – "Jelgavas kastīti". Kastītē vienuviet ir apkopots viss, kas nepieciešams Jelgavas pilsētas pilnvērtīgai iepazīšanai – ieejas biļetes uz ievērojamākajiem apskates objektiem, maršrutu kartes, informatīvi materiāli un suvenīri no pilsētas. Uzņēmuma radītais produkts ir guvis atzinību un saņēmis divas balvas Junior Achievement Latvija rīkotajā skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgū.

Jelgavas novads ir bagāts ar muižām, kas savus apmeklētājus pārsteidz gan ar arhitektūru, gan plašo piedāvājumu vēstures izzināšanai un atpūtai. JRTC stendā būs iespēja apskatīt vēsturiskus tērpus, uzzināt vairāk par muižu piedāvājumiem, kā arī iegūt informāciju par muižu apceļošanas akciju "Pa hercogu un baronu pēdām". Ziemassvētku kauju muzeja pārstāvji interesentiem stāstīs par nesen atklāto 7,2 kilometru garo izzinošo meža taku, kā arī aicinās piedalīties radošā aktivitātē un pārbaudīt savas vēstures zināšanas.

Īpašus piedāvājumus šajā sezonā ekskursantiem ir sagādājusi bioloģiskā maizes ceptuve "Svētes maize" un Mālkalnu siera ražotāji z/s "Blūdži". Interesanta ir Lolitas Duges piparmētru saimniecība - šokolādes, ābolu un greipfrūtu mētras ir tikai dažas no daudzajām šķirnēm, kas šeit tiek audzētas. Viens no veselīgākajiem produktiem, kas tiek audzēts Latvijas dārzos, ir ķiploks. Saimniecības "Ķiploku pasaule" vadītāja Antra ir izzinājusi dažādas receptes, kā no ķiplokiem pagatavot interesantus un gardus produktus. Savukārt lauku sēta "Caunītes" sniedz iespēju pabūt latviskā vidē un darboties atbilstoši gadskārtas ritmam un norisēm dabā. "Caunīšu" klēts centrālā vieta ir ar malku kurināma maizes krāsns, kur katrs pats var iemācīties izcept savu saldskābmaizes kukulīti un ūdenskliņģerus. No maija ekskursantu grupām būs iespēja doties ekskursijā un iepazīt populārā latviešu hokejista Miķeļa Rēdliha alus darītavu "Miķeļa alus" Ozolniekos.

Jau vēstīts, ka šajā nedēļas nogalē Ķīpsalā norisinās starptautiskā tūrisma izstāde "Balttour 2016". Izstādē piedalās arī JRTC, kas Zemgales stendā prezentēs 2016. gada tūrisma aktualitātes un jaunumus Jelgavas pilsētā un apkārtnē. JRTC stenda apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt veiksmi laimes rata griešanā, nodegustēt vietējo mājražotāju produkciju un piedalīties radošās nodarbībās.

Detalizēta JRTC stenda programma pieejama mājaslapā www.visit.jelgava.lv.

Tags

Balttour Jelgava Jelgavas novads Starptautiskais ledus skulptūru festivāls Jelgava Latvija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form