Latvija bez robežām: interesantas apskates vietas sava redzesloka paplašināšanai
Foto: DELFI

Līdz ar vēsāka laika atnākšanu pilsētā ikviens steidz nomainīt āra aktivitātes un dabas baudīšanu uz mājīgiem un interesantiem pasākumiem iekštelpās. Tas ir īstais laiks, lai apmeklētu muzejus un paplašinātu savu zināšanu loku, ir pārliecināti invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" biedri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Stāstot par ziedojumu vākšanas kampaņu "Latvija bez robežām", apvienības "Apeirons" valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis dalās ar piecām labākajām vietām Latvijā, kuras ir pieejamas ikvienam, tostarp arī cilvēkiem ar invaliditāti.

"Ziemas mēneši ir lielisks laiks, kad baudīt dažādas izglītojošas aktivitātes un pasākumus iekštelpās, tomēr tas nenozīmē palikt mājās. Esam sagatavojuši pieejamāko apskates vietu un muzeju apkopojumu, lai ikviens, arī jaunieši ar invaliditāti, šoziem uzzina un atklāj ko jaunu. Mūsu novērojumi liecina, ka jaunieši ar invaliditāti Latvijā ir ļoti kūtri un labprātāk izvēlas pavadīt laiku mājās, nevis atklāt jaunas un iedvesmojošas lietas. Iemesli ir dažādi – bailes kļūdīties, neiekļauties sabiedrībā, bailes par to, ka vide nav piemērota. Tomēr Latvijā ir daudz ļoti interesantu vietu un muzeju, ko ir vērts un, galvenais, iespējams apskatīt arī jauniešiem ar invaliditāti. Tāpēc, lai sniegtu šādu iespēju pēc iespējas vairākiem bērniem ar veselības problēmām, kopā ar "Narvesen" rīkojam ziedojumu vākšanas kampaņu "Latvija bez robežām"," skaidro Ivars Balodis.

Rīgas Motormuzejs

Šogad pēc vērienīgas rekonstrukcijas tika atklāts Baltijas lielāko un modernāko vēsturisko spēkratu muzejs. Muzejā apskatāmi vairāk nekā 100 unikāli automobiļi, motocikli un velosipēdi. "Šī ir lieliska vieta, kur pavadīt brīvdienas kopā ar ģimeni un bērniem. Šogad arī atzinām muzeju par šī gada humānāko ēku cilvēkiem ar invaliditāti. Šeit ir pārdomāts katrs sīkums, lai arī cilvēki ar veselības traucējumiem varētu baudīt senu spēkratu apskati un smelties jaunas idejas un iedvesmas, kas jauniešiem ar invaliditāti ir īpaši svarīgi," stāsta Ivars Balodis.

Vairāk par rekonstruēto Rīgas Motormuzeju lasi šajā rakstā.

Marka Rotko centrs

Latvija bez robežām: interesantas apskates vietas sava redzesloka paplašināšanai
Foto: Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras arhīvs


"Mākslas baudītājiem iesakām apmeklēt pasaules slavenā mākslinieka Marka Rotko centru Daugavpilī. Marks bija latviešu izcelsmes amerikāņu gleznotājs, kurš aizsāka abstrakto ekspresionismu un krāsu laukumu gleznošanas virzienu. Centrā ir iespējams iepazīties ar viņa oriģināldarbiem, kā arī ārvalstu mākslinieku darbiem. Muzejs padara mākslu pieejamu ikvienam, arī cilvēkiem ar invaliditāti un kustību traucējumiem," iesaka apvienības "Apeirons" valdes priekšsēdētājs.

Livonijas ordeņa pils

Kurzemes pusē ir ne tikai skaistas pludmales, bet arī ievērības cienīgi vēsturiski apskates objekti.

Latvija bez robežām: interesantas apskates vietas sava redzesloka paplašināšanai
Foto: DELFI Aculiecinieks

"Tiem, kas vēlas izbaudīt seno laiku šarmu, iesakām doties uz Livonijas ordeņa pili Ventspilī. Tur ikviens varēs iepazīties gan ar novada vēsturi, gan ar 19. gadsimta dzīvesveidu pilī. Neskatoties uz to, ka pils ir celta 13. gadsimta otrajā pusē, šodien tā ir brīvi pieejama cilvēkiem ar invaliditāti, padarot vēstures iepazīšanu un izzināšanu pieejamu ikvienam."

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs

Īpaši zinātkārie aicināti ielūkoties ugunsdzēsēju ikdienā vairāku gadsimtu garumā un uzzināt, kā tā ir mainījusies un pilnveidojusies. Muzejā var iepazīties ar ugunsdzēsības attīstību laika posmā no 19. līdz 20. gadsimtam. Apmeklētāji var apskatīt, kā šajā laikā mainījušās ugunsdzēsības signalizācijas un dažādas ierīces, ugunsdzēsēju glābēju darba tērpi un ekipējums, kā arī saņemt informāciju par pēdējo gadu lielākajiem ugunsgrēkiem un citām katastrofām.

Jūrmalas pilsētas muzejs

Jūrmalas pilsētas muzeja ēka ir pilnībā piemērota arī apmeklētājiem ar invaliditāti, un ieeja ir bezmaksas. Piemēram, domājot par siltāku laiku, var aplūkot lielāko peldkostīmu kolekciju Latvijā. Tāpat muzejā ir iespēja aplūkot eksponātus, kas stāsta par cilvēku dzīvi Jūrmalā, sākot no 19. gadsimta līdz mūsdienām.

Ziedojumu vākšanas akcijā "Latvija bez robežām" iedzīvotāji aicināti ziedot, lai bērni un jaunieši no visas Latvijas varētu doties bezmaksas ekskursijās iepazīt savu dzimteni. Ziedot var visās "Narvesen" veikala tipa tirdzniecības vietās.

Tags

Apeirons Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs Rīgas Motormuzejs Jūrmala
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form